Motywacja

Rozmowa kwalifikacyjna po angielsku ‒ jak się do niej przygotować?

Rozmowa kwalifikacyjna dla niektórych osób bywa bardzo stresująca. Przede wszystkim zależy nam na tym, aby zaprezentować się z jak najlepszej strony przed naszym potencjalnym pracodawcą. Sytuacja może stać się jeszcze poważniejsza, gdy rozmowa przeprowadzana jest w języku angielskim. O czym należy pamiętać, aby nasza rozmowa kwalifikacyjna przebiegła pomyślnie? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w poniższym artykule.

Powiedz coś o sobie

W trakcie rozmów kwalifikacyjnych prowadzonych w języku angielskim bardzo często pada zdanie: „Tell me about yourself”. Te z pozoru błahe słowa mogą przysporzyć nam wielu kłopotów, szczególnie jeśli musimy wypowiedzieć się w języku obcym. Odpowiadając na takie pytanie, musimy w kilkunastu zdaniach opisać przebieg naszej kariery zawodowej i opowiedzieć, co należało do naszych obowiązków na stanowiskach, które zajmowaliśmy.

W takiej sytuacji warto przeczytać swoje CV oraz list motywacyjny kilka razy. Niezwykle ważne jest, aby upewnić się, że znamy poprawną formę wypowiadanych przez nas słów i zwrotów, a także wyrażamy się za pomocą pełnych, rozwiniętych zdań. Jeśli szukasz szkoły językowej, która pomoże Ci w profesjonalny sposób przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, po wpisaniu w przeglądarkę frazy „angielski Częstochowahttp://tarkowski.edu.pl/, możesz być pewien, że znajdziesz dokładnie to, czego szukasz.

Przypomnij sobie przydatne zwroty

Nawet najlepszym zdarzają się pomyłki, szczególnie jeśli znajdujesz się w stresującej sytuacji, jaką jest rozmowa o pracę. Dlatego też warto przypomnieć sobie podstawowe zwroty po angielsku.

Upewnij się, że pamiętasz nazwy dni tygodnia, miesięcy oraz liczebniki porządkowe. Niezwykle dużym plusem jest znajomość powitalnych zwrotów po angielsku, a także tych, które odnoszą się do naszego przyszłego potencjalnego środowiska. Pamiętaj: im więcej przydatnych słów znasz, tym lepsze wrażenie możesz wywrzeć na swoim przyszłym pracodawcy.

Aby rozmowa kwalifikacyjna przebiegała jeszcze sprawniej, przypomnij sobie podstawowe czasy teraźniejsze ‒ Present Simple i  Continuous oraz przeszłe ‒ Past Simple i Present Perfect. Znajomość czasu Future Simple będzie dodatkowym plusem.

Dodaj komentarz