Finanse Motywacja

Czy karta flotowa jest bezpieczną metodą płatności?

W dzisiejszych czasach karty paliwowe stały się dla wielu kierowców alternatywą dokonywania płatności bez korzystania z gotówki lub karty płatniczej. Czy są one jednak bezpieczne? Dla wszystkich osób, które mają w stosunku do nich wątpliwości odpowiemy, na ile skuteczne są środki bezpieczeństwa w momencie zgubienia karty.

Jakie zabezpieczenia posiada karta flotowa?

W sytuacji, w której osoba upoważniona wejdzie w posiadanie naszej gotówki, nie będą istnieć żadne przeszkody przeciwko jej użyciu. Również karty płatnicze, jeżeli posiadają opcję transakcji zbliżeniowej, mogą narazić właścicieli na straty, o ile na czas nie zostaną zablokowane.

Biorąc to pod uwagę, karta flotowa jest rozwiązaniem o wiele bezpieczniejszym, w szczególności jeżeli jest ona zabezpieczona kodem PIN. Każda osoba, która nie będzie go posiadać, nie będzie w stanie dokonać transakcji. To właśnie dzięki tej zasadzie działają karty paliwowe, dlatego ich użytkowanie daje pełne bezpieczeństwo w przypadku kradzieży bądź zgubienia karty.

Wiele kart paliwowych posiada także rozszerzone systemy zabezpieczające. Może do nich należeć przypisanie jej do konkretnego pojazdu bądź nazwy firmy na samej karcie. Dzięki tym zmiennym pracownicy stacji benzynowych będą w stanie w momencie zidentyfikować osoby nie posiadające uprawnień do korzystania z karty paliwowej, wykrywając jej bezprawne użycie

Oczywistym jest, że karty paliwowe bez zabezpieczeń powodowałyby bardzo duże ryzyko, zwłaszcza dla międzynarodowych firm transportowych. Na szczęście karty paliwowe typu prepaid oferują możliwość pełnej kontroli wydatków, co jest niezwykle ważne z powodu strategicznego planowania kosztów firmy.

Warto zaznaczyć, że wszyscy użytkownicy kart paliwowych, płacą za dokonanie transakcji z 30-dniowym okresem karencji.

Karta flotowa – zabezpieczenia koncernu paliwowego BP

Dzięki wykorzystaniu najbardziej zaawansowanych systemów zabezpieczeń BP, karty paliwowe klientów chronione są 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu. Wieloletnie doświadczenie w branży pozwoliło na udoskonalenie wszystkich procedur, zapewniając maksimum komfortu właścicielom pojazdów.

Poprzez kontrolę cyfrową, możliwe jest określenie limitu wydatków, a także ilości transakcji. Ponadto w ustawieniach można także ustalić pory oraz miejsca tankowania, opatrzone automatycznym powiadomieniem e-mail i sms dotyczących najbardziej interesujących transakcji.

Karta flotowa BP Polska oferuje także usługę on-line, która służy do nadawania indywidualnych kodów PIN dla kierowców firmy. Zapewnia też możliwość natychmiastowej blokady i zgłoszenia kradzieży karty w przypadku stwierdzenia, że do owego incydentu doszło.

Pełna kontrola jaką zapewnia system daje możliwość decyzji, z jakich usług oraz produktów będą korzystać kierowcy floty pojazdów, a także na których stacjach będą mogli tankować.

Ponadto, koncern paliwowy BP Polska oferuje system doradców, którzy gotowi są asystować klientom w każdej chwili.

Dodaj komentarz