Ciekawostki

Bliźniak czy szeregówka – co wybrać?

Każdy z nas marzy o własnym domu z ogródkiem. Niestety nie zawsze mamy możliwość nabycia domu wolnostojącego. Warto wiedzieć coś więcej o takich rozwiązaniach, jak bliźniak i szeregówka. Czym różnią się poszczególne domy i który z nich będzie lepszą inwestycją?

Szeregówka – lepsza niż mieszkanie w bloku

Domy szeregowe składają się z ciągu kilku połączonych ze sobą segmentów. Każde z mieszkań ma osobne wejście, a także swój niewielki ogródek. Powierzchnia takich domów nie przekracza zwykle 100 m2. Jeśli nie stać nas na dom wolnostojący, szeregowce Częstochowa będą dużo lepszym rozwiązaniem niż mieszkanie. Często ich cena zbliżona jest do ceny zakupu mieszkania, ale to nie wszystko. Przede wszystkim mamy tu często do dyspozycji ogród, taras i większą intymność niż w bloku. Jeśli do tego wybraliśmy parterową szeregówkę,  nie będziemy musieli się obawiać, że sąsiedzi z dołu będą przychodzić do nas, gdy pies zaszczeka czy dziecko zrzuci zabawkę na ziemię.

Bliźniak

Popularny bliźniak to inaczej dom w zabudowie bliźniaczej, czyli dwa identyczne segmenty budynku, połączone wspólną ścianą. Zwykle bliźniaki osiągają podobne powierzchnie jak parterowe domy wolnostojące, czyli od 90 do 120 m2. Można powiedzieć, że jest to coś pomiędzy domem wolnostojącym a szeregówką. Bliźniaki mają zwykle większą powierzchnię ogrodu, a jednocześnie koszt ich budowy jest niższy niż w przypadku domu wolnostojącego. Wiele osób obawia się o to, że odgłosy z sąsiedniego budynku będą dochodzić do nas przez ścianę. Istnieje na to kilka rozwiązań. Możemy zainwestować w lepsze materiały izolacyjne, by całkowicie wyciszyć przylegające do siebie pomieszczenia. Warto też przy wspólnej ścianie wybudować garaże – wówczas problem odgłosów przez cały dzień mamy z głowy. Możemy też kupić bliźniaki na spółkę z rodziną czy przyjaciółmi, którzy wykażą większe zrozumienie w przypadku płaczu dziecka czy szczekania psa.

Jak widać, oba rozwiązania mają swoje plusy. A jeśli szukamy nowoczesnej szeregówki w Częstochowie, warto zajrzeć na stronę: http://osiedlezielonezacisze.pl.

Dodaj komentarz