Motywacja

Nauka języka angielskiego jako forma samodoskonalenia

W piramidzie potrzeb Maslowa, potrzeba samorealizacji znajduje się na samej górze. Oznacza to, że po zaspokojeniu potrzeb niższego rzędu, aktywizują się te rzędu wyższego. Każdy z nas w pewnym momencie życia odczuwa potrzebę samodoskonalenia i samorealizacji. Jak je zaspokoić?

Inwestycja w siebie

Jednym ze sposobów samorealizacji jest nauka języka obcego. W Polsce, jak i w całej Europie, najpopularniejszym językiem jest język angielski. Znajomość języka angielskiego otwiera wiele możliwości. Coraz częściej, aby dostać dobrą posadę, należy przynajmniej w stopniu podstawowym operować angielskim. Polacy coraz częściej podróżują po Europie, zarówno w celach turystycznych, jak i zarobkowych. Znajomość języka angielskiego bardzo te podróże ułatwia. O wiele pewniej czujemy się w obcym kraju umiejąc zapytać o drogę, zamówić jedzenie w restauracji, czy porozumieć się z potencjalnym pracodawcą.

Kiedy najlepiej zacząć naukę?

Na naukę nigdy nie jest za późno. Oczywiście dzieci o wiele łatwiej przyswajają wiedzę niż dorośli. Nie oznacza to jednak, że dorosły człowiek nie jest w stanie nauczyć się języka angielskiego. Najważniejsza jest tutaj motywacja, a czy może być lepsza niż ta, aby stawać się coraz lepszym w tym co się robi. Czy jest coś bardziej motywującego niż możliwość rozwoju swoich umiejętności i poszerzanie swoich horyzontów?

Od czego zacząć naukę języka angielskiego?

Aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, należy wyznaczyć sobie priorytety. W przypadku nauki języka obcego należy odpowiedzieć sobie na pytanie, czy zależy nam na robieniu doktoratu z tego języka, czy na realnej umiejętności posługiwania się nim? Odpowiedź nasuwa się sama. Należałoby zatem zadbać o odpowiednich ludzi, którzy pomogą nam przełamać pierwsze bariery i pokażą jak się uczyć efektywnie. Angielski Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/ to miejsce w którym doświadczeni lektorzy uczą języka angielskiego. Sukces tej szkoły wynika z metod nauczania. Nauka nie odbywa się metodą tradycyjną a metodą bezpośrednią.

Na czym polega metoda bezpośrednia?

Metoda bezpośrednia polega na realnej nauce języka angielskiego. W metodzie tej najważniejsze nie są regułki i gramatyka, lecz możliwość posługiwania się językiem w życiu codziennym. Nauka więc polega na przyswajaniu jak największej ilości słówek, umiejętności składania ich w zdania i w efekcie na możliwości prowadzenia rozmów w języku angielskim.

Dodaj komentarz