Ubezpieczenie na życie dla dziecka — na co zwrócić uwagę przy wyborze?
Polisa dla dziecka powinna zostać wybrana w sposób przemyślany. Nie podejmuj pochopnych decyzji i nie korzystaj z pierwszej znalezionej na rynku oferty. Podpowiadamy na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze ubezpieczenia dla noworodka?
Aby spokojnie myśleć o przyszłości dziecka, warto wybrać dla niego polisę ubezpieczeniową. Jednak przed podpisaniem umowy porównaj kilka różnych polis ubezpieczeniowych lub skorzystaj z gotowych rankingów. Poniżej znajdziesz wskazówki jak wybrać najlepsze?
Ubezpieczenia dla dzieci – rodzaje
Jedną z najpopularniejszych form ubezpieczeń dla dzieci jest tzw. polisa posagowa. Pieniądze gromadzone są do momentu, gdy dziecko osiągnie odpowiedni wiek. Zazwyczaj okres ważności takiego ubezpieczenia wynosi od 5 do 25 lat. Środki z polisy mogą zostać wypłacone jednorazowo, bądź w kilku ratach. Polisa posagowa stanie się z pewnością nieocenioną pomocą dla dziecka. Będzie mogło zainwestować pieniądze na przykład w edukację, mieszkanie czy samochód. W przypadku śmierci rodziców, towarzystwo jest zobligowane do tego, aby wypłacić dziecku należną kwotę.
Towarzystwa ubezpieczeniowe oferują rodzicom polisy nie tylko standardowe, ale również inwestycyjne. Oznacza to, że część odprowadzanych składek jest inwestowana zgodnie z założeniami firmy. Jednak polisy inwestycyjne wiążą się z pewnym ryzykiem. W wypadku śmierci rodzica, dziecko nie otrzymuje środków, które zostały uzyskane w wyniku inwestycji, a jedynie równowartość wpłaconych składek lub wysokości rachunku.
Kiedy zabezpieczyć przyszłość dziecka?
Jeśli chcesz się wykupić polisę dla malucha, nie warto czekać z podpisaniem umowy zbyt długo. Im wcześniej zaczniesz gromadzić środki, tym więcej pieniędzy dziecko będzie mogło otrzymać.
Bardzo modna stała się polisa za urodzenie dziecka — gwarantuje ona wypłatę świadczenia w momencie narodzin dziecka. Takie ubezpieczenie dla noworodka należy zawrzeć przed zajściem w ciążę.
Ubezpieczenie dla dziecka – na co zwrócić uwagę przed podpisaniem umowy?
-
Jaki jest czas trwania polisy.
-
Zweryfikuj czy w polisie nie ma ukrytych kosztów – najczęściej dotyczą one wypowiedzenia umowy przed czasem lub przerwanie płacenia składek.
-
Sprawdź dokładnie zakres ochrony polisy.
-
Dowiedz się, jakie choroby objęte są ubezpieczeniem, jak długo dziecko musi zostać w szpitalu, aby ubezpieczenie w ogóle zostało wypłacone. Sprawdź, czy w polisie została określona ilość operacji i\lub zabiegów, które zostały objęte ochroną.
-
Zorientuj się, jak wygląda kwestia wypłaty oszczędności przed terminem oraz jakie jest oprocentowanie.
-
Zapoznaj się z listą okoliczności, w których ubezpieczyciel nie wypłaci nam odszkodowania.
Ubezpieczenie dziecka — jak wybrać najlepsze?
Jeśli zastanawiasz się nad polisą dla dziecka, skorzystaj z gotowych rankingów dostępnych w internecie. Znaleźć tam można zestawienia wielu ciekawych ofert ubezpieczeniowych. Zgromadzenie ich w jednym miejscu to ogromne ułatwienie dla poszukującego i duża oszczędność czasu, ponieważ nie trzeba samodzielnie przeszukiwać sieci.