Finanse

Pożyczki oddłużeniowe – kompendium wiedzy

Coraz więcej Polaków zaciąga zobowiązania finansowe i chociaż nasze społeczeństwo się wzbogaca, to jednocześnie coraz więcej osób nie radzi sobie ze spłatą kredytów i pożyczek. Okazuje się, że nawet 30% kredytobiorców oraz pożyczkobiorców może mieć problemy z płynnością finansową. Dokładnie tyle samo osób narażonych jest na wpadnięcie w tzw. spiralę zadłużenia. To sytuacja, w której wysokość rat zaciągniętych zobowiązań przewyższa już miesięczny domowy budżet, a instytucje bankowe odmawiają już udzielenia kolejnego wsparcia finansowego. W takich sytuacjach pożyczki gotówkowe pozostają bardzo często ostatnią deską ratunku.

Jak wyjść z długów?

Sytuacja materialna Polaków jest coraz lepsza, ale i tak w naszym społeczeństwie odnotowuje się coraz więcej dłużników. Wygórowane potrzeby, chęć życia na lepszym poziomie czy realizacja oczekiwań społecznych bardzo często powoduje szybkie długi. W końcu dochodzi do sytuacji, w której nie stać nas na spłacanie rat zaciągniętych zobowiązań. Na szczęście zarówno banki komercyjne, jak i firmy pożyczkowe wyciągają pomocną dłoń. Ze strony banków zaciągać można kredyty konsolidacyjne, a podmioty pozabankowe oferują pożyczki oddłużeniowe.

Pożyczki gotówkowe, których celem jest rozpoczęcie procesu oddłużenia, to zobowiązania, które udzielane są bez weryfikacji BIK, czyli bez analizy zdolności finansowej oraz historii kredytowej potencjalnego klienta. Dzięki temu szybką gotówkę nawet w jeden dzień uzyskać mogą ci najbardziej potrzebujący. Zaliczają się do nich pożyczkobiorcy o niskich dochodach oraz ci, których konta zostały poddane egzekucji komorniczej. To z reguły osoby, które mają już przeterminowane zadłużenia, a bieżący budżet nie pozwala na ich spłatę.

Jak zaciągnąć pożyczkę na oddłużenie?

Niektórzy mogą uznać, że zaciąganie kolejnej pożyczki na spłatę tych poprzednich to błąd, bo przecież nad pożyczkobiorcą „wisieć” będą kolejne raty. Rzeczywiście jest w tym nieco prawdy, ale takie zobowiązanie jest jednak opłacalne w niektórych sytuacjach. Pożyczki gotówkowe w celu oddłużenia przydają się, kiedy mają być zaciągnięte na poczet spłaty zobowiązania, jakie zostało wzięte na złych warunkach. Nowa pożyczka może być po prostu tańsza.

Sam proces zaciągania pożyczek gotówkowych bez BIK jest niezwykle prosty. Wystarczy wypełnić wniosek w placówce firmy pożyczkowej bądź za pośrednictwem internetu, by jeszcze tego samego dnia uzyskać finansowe wsparcie. Weryfikacja pożyczkobiorców realizowana jest na podstawie wniosku i deklaracji oraz danych z dowodu osobistego. Co więcej, jeśli na koncie pożyczkobiorcy ciąży zabezpieczenie komornicze, środki pieniężne mogą być dostarczone w formie gotówki, kurierem.

W sieci publikowane są rankingi najlepszych produktów pożyczkowych oraz kalkulatory, dzięki którym udaje się wybrać najtańszą ofertę. Pamiętajmy jednak, by z zewnętrznego wsparcia finansowego korzystać jedynie wtedy, gdy rzeczywiście jest to niezbędne. Zaciąganie pożyczek gotówkowych dla realizacji wygórowanych potrzeb nie jest zbyt dobrym pomysłem. By spełniać marzenia, o wiele lepiej oszczędzać własne pieniądze.

Dodaj komentarz