Motywacja

Język obcy w życiu młodego człowieka

Być może zastanawiacie się, dlaczego ukończenie studiów nie jest już w dzisiejszych czasach tak spektakularne. Owszem, brawa za wytrwałość, jednak potrzeba czegoś więcej. Często słyszymy, że ktoś z naszej rodziny czy znajomych ukończył studia z wyróżnieniem, a pomimo tego nie może znaleźć pracy. Dlaczego tak się dzieje? A no dlatego, że większość prosperujących przedsiębiorstw wciąż się rozwija, podejmuje współpracę z zagranicznymi firmami, a co za tym idzie, zatrudnia osoby bardzo dobrze znające język obcy. Jeśli nie należycie do grona tych osób, warto to zmienić.

Wybór języka

Jeśli marzysz o pracy w konkretnej firmie, warto poszukać więcej informacji na jej temat, np. z jakimi krajami współpracuje. Może się okazać, że przyda ci się znajomość języka niemieckiego, włoskiego lub też najpopularniejszego – angielskiego.

Sposób nauki

Bez względu na to, jaki język wybierzesz, musisz pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą ci w nauce. Przede wszystkim nie decyduj się na samodzielną edukację, bo z reguły zapał szybko mija, a efekty są marne. Materiały do nauki są dostępne choćby w Internecie, ale osoby, która ci to wytłumaczy w sposób zrozumiały, już nie ma. Przez to ucząc się popełniasz błędy i z błędami zapamiętujesz, co jak wiadomo przyniesie odwrotny skutek od zamierzonego. Wybierz dobrą szkołę językową, której specjalnością jest np. nauka języka angielskiego Częstochowa (http://tarkowski.edu.pl/). Znajdują się w niej kompetentni i cierpliwi lektorzy, którzy zmotywują cię do poszerzania swojej wiedzy.

Skłaniaj się ku zajęciom grupowym. Jeśli czujesz się lepiej w mniejszej grupie, to nic nie stoi na przeszkodzie, abyś taką wybrał. Lekcje opierają się głównie na konwersacji, dzięki czemu przełamujemy lęk przed mówieniem w obcym języku. Musisz pamiętać, że nikt się nie będzie z ciebie śmiał, ponieważ skoro jest na tych zajęciach, to tak samo jak ty zaczyna od podstaw. Jeśli więc masz obawy przed zajęciami w grupie, to zupełnie niepotrzebnie.

Nie zapominaj również o powtarzaniu materiału, którego się uczysz. Wystarczy 15-20 minut dziennie. Jest to efektywniejsze niż siedzenie nad nim po 2 godziny 2 razy w tygodniu.
I na koniec, pamiętajmy o swoim nastawieniu. Nie możemy sobie wmawiać, że uczymy się z przymusu. Uczymy się dla swojej przyszłości.

Dodaj komentarz