Ciekawostki Motywacja

Mówienie jest złotem!

Znajomość języków obcych jest współcześnie jedną z podstawowych umiejętności wykorzystywanych zarówno w pracy, jak i poza nią. Za najpopularniejszy, uniwersalny język uznaje się angielski. Jest stosunkowo łatwy i posługuje się nim największa liczba osób na świecie. W Polsce słownictwo języka angielskiego używane jest niemal w każdej dziedzinie życia codziennego, m.in. w ekonomii, informatyce, a nawet w mowie potocznej. Zanim jednak zaczniemy się go uczyć, warto nieco zgłębić temat, aby nie skończyć na sztucznym wkuwaniu listy słówek i konstrukcji gramatycznych. 

Kiedy chcesz zacząć…

To, jak się uczyć, zależy od tego, po co chcemy się uczyć. Jeśli zależy nam na przygotowaniu się do egzaminu certyfikacyjnego, powinniśmy poznać jego strukturę i uwzględnić wszystkie wymagania egzaminacyjne. Jeśli jednak naszym zamiarem jest poznanie słownictwa potrzebnego do komunikacji, najskuteczniejsze okażą się skojarzenia, ćwiczenie rozumienia ze słuchu, czytanie dialogów i… co nam w duszy gra.

Razem czy osobno?

Najlepiej uczyć się języka obcego podczas prywatnych korepetycji – wówczas nauczyciel dostosuje metody i ćwiczenia do naszych umiejętności i wymagań. Równie ciekawą formą są kursy językowe – dzięki grupowym konwersacjom nasza nauka stanie się fascynującą przygodą.

A w czasie wolnym…

Choć w nauce języka obcego bardzo ważne jest systematyczne ćwiczenie i powtarzanie, nie mniej istotne jest wykorzystywanie zdobytej wiedzy w praktyce. Doskonałą okazją do zestawienia tego, czego uczymy się na lekcjach, z tym, jak rzeczywiście należy posługiwać się językiem, jest oglądanie filmów – na początku z napisami, następnie w wersji angielskiej. Słuchanie muzyki może nas z kolei językowo rozruszać, a dzięki czytaniu po angielsku książek naturalnie wzbogacimy słownictwo.

Ucz się języka, mówiąc!

Nauka języka byłaby niczym bez… mówienia! Słownictwo i gramatyka wraz z ćwiczeniami są podstawą, ale to mówienie (a także pisanie) po angielsku sprawia, że możemy się komunikować z innymi.

Mów z Tarkowskim, a nic, co angielskie, nie będzie ci obce! Angielski Częstochowa znajdziesz tu: http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz