Ciekawostki

Techniki relaksacyjne wpływające na wydajność mózgu

Jeśli zastanawiasz się, jak zwiększyć swoją wydajność w zakresie koncentracji i kreatywności, to kilka technik relaksacyjnych przedstawionych w tym poradniku, z pewnością ułatwi Ci ten cel. Ponadto, łącząc przyjemne z pożytecznym, nie tylko dowiesz się, jak być bardziej efektywnym, ale również uwolnisz swój umysł od napięć i stresu.

Techniki relaksacyjne – zwiększ swoją wydajność

Przemęczony umysł objawia się brakiem koncentracji, trudnościami w zapamiętywaniu i przyswajaniu nowych informacji. Oprócz tego, przez natłok myśli, możemy odczuwać różne objawy somatyczne w obrębie swojego ciała. Dlatego tak ważne jest, by umiejętnie wykorzystywać dostępne techniki relaksacyjne i z ich pomocą uwolnić mózg od nadmiaru emocji i myśli. Wtedy odczujemy ulgę nie tylko fizycznie, ale zaobserwujemy również pozytywne zmiany jeśli chodzi o efektywność w pracy lub w szkole.

Oddech kluczem do relaksu

Najważniejsze, co możemy zrobić, by rozluźnić swoje ciało i myśli, to nauczyć się prawidłowo oddychać. Kiedy wdychamy powietrze nosem, powinien unosić się nasz brzuch, a nie klatka piersiowa. Następnie chwilę przytrzymujemy powietrze w ciele, by następnie powoli i miarowo je wydychać. W ten sposób, koimy ciało, rozluźniamy mięśnie, dotleniamy mózg i uspokajamy organizm. Ta technika jest bardzo przydatna szczególnie w pracy lub w czasie stresujących egzaminów. Wyzwoli z nas energię i pomoże nam skoncentrować się na zadaniach i poukładać w głowie to, co powinniśmy zrobić lub rozwiązać.

Techniki relaksacyjne – efektywna nauka i zapamiętywanie

Techniki relaksacyjne, takie jak: medytacja, joga, mindfulness, ćwiczenia oddechu lub koncentracji, są pomoce w czasie nauki, np. języka obcego. Jeśli planujesz poznać angielski, ale masz wrażenie, że nie możesz zapamiętać najważniejszych rzeczy i ciągle nadrabiasz materiał, spróbuj nauczyć się relaksacji za pomocą oddechu. Dzięki temu, koncentracja wróci, a skupienie będzie większe. W efekcie, Twoja wydajność znacznie wzrośnie.

Nauka angielskiego z pomocą profesjonalnych specjalistów i nowoczesnych metod, czeka na Ciebie. Sprawdź, co oferuje szkoła angielskiego Częstochowa http://tarkowski.edu.pl/.

Dodaj komentarz