Ciekawostki Hobby

Od czego zależy Twoje szczęście w miłości?

Prawdziwa miłość i poważny, satysfakcjonujący związek to marzenie każdego człowieka. Gdy mamy wrażenie, że w naszej obecnej relacji zagościła rutyna – szczególnie w życiu seksualnym – najwyższy czas się z tym uporać. W tym artykule wyjaśnimy, od czego zależy Twoje szczęście w miłości.

Szczęśliwa miłość i udany seks

Problemy seksualne to najczęstsze przyczyny rozpadu związków, tuż obok niezgodności charakterów lub zatajania ważnych prawd, przez któregoś z partnerów. Z tego powodu powstaje tak wiele książek i artykułów na ten temat. W jednej z najnowszych publikacji, traktującej o związkach: „Szczęście w miłości”, autorka zdradza tajniki satysfakcjonującego życia razem i seksu. Mówi, że zazwyczaj to kobiety mają problem z akceptacją ciała i to jest przyczyną, która utrudnia im cieszenie się z intymności i sprawia, że jej unikają. Również badania naukowe i psychologiczne potwierdzają takie zależności.

Nic więc dziwnego, że seks cieszy nas coraz mniej, a presja i marketing czynią go czymś, co powinno dawać radość bez względu na wiek partnerów, różnice między nimi i staż związku. Panie czują się winne, ich pewność siebie spada i podchodzą do współżycia rutynowo. Panowie szukają odskoczni, ponieważ nie rozumieją swoich partnerek. Koło się zamyka, a związki rozpadają. Gdzie więc w tym wszystkim miejsce na szczęśliwą miłość i udany seks?

Kiedy rozmowa to za mało – satysfakcjonujący seks

Wydawać by się mogło, że wystarczy samoakceptacja, kobieca bielizna i sprzyjające warunki w sypialni. Nic bardziej mylnego. Związek często przeżywa seksualny kryzys z powodów, które o to nie podejrzewamy. Przykre doświadczenia z przeszłości, brak orgazmu lub dyskomfort w czasie stosunku to rzeczy, o których w relacji nie zawsze się rozmawia. Stres, obawy o to, że partner nie będzie usatysfakcjonowany to kolejne problemy powodujące, że życie seksualne schodzi na daleki plan. Co wtedy?

Rozmowa nie zawsze pomaga, ponieważ mimo zażyłości i długich lat razem, nie jesteśmy w stanie mówić o krępujących rzeczach. Dlatego lepiej powierzyć nasze obawy specjaliście. Gabinet seksuologiczny Częstochowa http://andrzejkubat.pl/ to miejsce, w którym możemy znaleźć przepis na udany seks, który przedłoży się na szczęście w miłości.

Dodaj komentarz