Ciekawostki

Rynny z PCV a pokrycie dachowe

Rynny z PCV – właściwości

Ten rodzaj rynien jest najczęściej stosowany ze względu na ich lekkość i łatwość w montażu. Poza tym te niepozorne rynny są też bardzo odporne na działanie różnego rodzaju negatywnych czynników atmosferycznych. Począwszy od kwaśnego deszczu, a skończywszy na gradzie lub wichurze. Rynny z PCV mają też wiele lat gwarancji. Część producentów, daje jej nawet 30 lat. Poza tym, szeroki wybór rynien z tego tworzywa, sprawia, że można je zamontować na każdym domu. Nie ma znaczenia jego styl ani kolor dachu czy elewacji, ponieważ rynny z PCV są dostępne w wielu barwach. A jak ma się sprawa z ich konserwacją?

Bez względu na to, jak dobrej jakości rynny kupimy, należy je konserwować. Przede wszystkim co najmniej dwa razy w roku usunąć z rur suche liście, ziemię i piasek czy inne śmieci. Warto również na bieżąco naprawiać nawet najmniejsze usterki. Takie zabiegi sprawią, że rynny będą długo służyć i nie zniszczą się tak szybko, jak te, które nie są konserwowane.

Rynny z PCV a wybór pokrycia dachowego

Wiele osób zakłada, że od pokrycia dachowego zależy rodzaj rynien i materiał, z którego te są wykonane. Nie zawsze, gdyż jeśli np. na naszym dachu będzie położona blacha trapezowa, nie ma znaczenia ostateczny typ rynien. To samo zresztą w sytuacji, gdy okaże się, że idealnym zadaszeniem naszego domu jest blachodachówka.

Wybierając rynny należy więc wziąć pod uwagę nie tylko tworzywo z jakiego są zrobione, ale i sposób produkcji. Dlatego zawsze stawiajmy na materiał, który został poddany ocynkowaniu. Tylko rynny powleczone specjalnymi filmami ochronny mogą przetrwać czas gwarancji, jaki został na nie udzielone. Oczywiście sama powłoka niewiele da jeśli zapomnimy o tym, by regularnie oglądać stan rynien i czyścić je.

Dodaj komentarz