Ciekawostki

Jaka jest najlepsza metoda nauki języka angielskiego?

Liczba szkół językowych w Polsce świadczy o coraz większej popularności i chęci nauki języka angielskiego wśród Polaków. Co więcej, na całym świecie istnieje kilka metod nauki tego języka. Jednak w jaki sposób wybrać odpowiednią szkołę i metodę nauki tak, by okazała się najlepsza i przyniosła jak najwięcej efektów? Odpowiedź znajdziecie w poniższym artykule.

Metoda tradycyjna a bezpośrednia

W przypadku języka angielskiego można spotkać się z dwiema odmiennymi metodami: tradycyjną i bezpośrednią. Tradycyjna jest przeważająca w przypadku nauki języków obcych. Zwykle ma ona miejsce w szkołach, a nawet w przypadku prywatnych korepetytorów. Niestety bardzo często okazuje się ona nieskuteczna, jeśli chodzi o bezproblemowe porozumiewanie się w danym języku.

W metodzie tradycyjnej nacisk jest w znacznym stopniu kładziony na naukę konstrukcji gramatycznych, przez co z reguły zapomina się o praktyce umiejętności mówienia po angielsku. Choć wielu osobom może wydawać się inaczej, gramatyka w rozumieniu zestawu konkretnych reguł ma znikomy wpływ na umiejętność posługiwania się językiem angielskim w praktyce.

Direct Method for English

Metoda bezpośrednia, od jej twórcy nazywana także metodą Callana lub Direct Method for English, to przełomowy sposób praktycznej nauki języka angielskiego poprzez trening. Nauczyciel zadaje pytania z podręcznika, a uczeń odpowiada na nie pełnymi zdaniami. To nieskomplikowane zadanie ma na celu praktykę różnych form językowych, ale i ćwiczenie całego aparatu mowy. W ten sposób będzie on generował właściwe dźwięki, które z reguły nie występują w naszym języku. Każdy materiał jest  powtarzany przez okres 2 tygodni. Po tym czasie nabyte umiejętności przechodzą do pamięci trwałej.

Jeśli szukasz szkoły językowej lub kursu językowego wykorzystującego metodę Direct Method for English i w wyszukiwarkę internetową wpiszesz frazę „kurs języka angielskiego Częstochowahttp://tarkowski.edu.pl/, możesz mieć pewność, że znajdziesz zajęcia w pełni dopasowane do swoich potrzeb.

Dodaj komentarz