Edukacja

Kiedy najlepiej pić kawę?

Kawa to idealny napój, który nie tylko rozgrzewa, ale także pobudza nasz organizm. Zazwyczaj kojarzy nam się z porankiem, drogą do pracy czy na uczelnię. Inni z kolei twierdzą, że najbardziej pobudza ich wypita po południu. W poniższym artykule dowiesz się, jak pić kawę, aby przynosiła nam ona jak najwięcej korzyści  oraz jakie są najlepsze sposoby na jej przygotowanie.

Pora dnia ma znaczenie

Wiele osób decyduje się na wypicie kawy zaraz po przebudzeniu. Czasami nawet zdarza się, że w ferworze poranka nie zdążą zjeść śniadania, ale zawsze znajdą czas na przygotowanie tego napoju. Okazuje się jednak, że kawa wypita wcześnie rano nie wpływa znacząco na efekt pobudzenia. Wynika to ze sposobu, w jaki funkcjonuje nasz organizm. Zaraz po przebudzeniu, choć nie zawsze to odczuwamy, mamy w sobie najwięcej energii ze względu na wysoki poziom kortyzolu. Ten hormon stresu jest odpowiedzialny za ilość energii, jaką nasz organizm posiada w ciągu dnia.

Pijąc kawę, warto pamiętać również o tym, że efekt jej działania nie jest natychmiastowy. Potrzeba około 30 minut, aby kofeina zaczęła działać. Z kolei pozostaje ona odczuwalna w naszym organizmie przez około 2-3 godziny, w zależności od intensywności wypitej kawy. Aby nie przekroczyć zalecanej ilości kofeiny, zaleca się picie do 3 filiżanek kawy dziennie.

Kawa pads ‒ łatwe w przygotowaniu i pełne smaku

Każdy z nas przygotowuje kawę inaczej. Każdy ma także inne preferencje. Jednych zadowala kawa rozpuszczalna z mlekiem, inni sięgają po ekspresy, aby podkreślić jej aromat. Jeśli cenisz sobie jakość kawy, a także troszczysz się o środowisko, kawa w saszetkach to idealne rozwiązanie dla Ciebie. W każdej saszetce wykonanej z ekologicznych materiałów zostało zamknięte 7 gram aromatycznej kawy. Zaletą kawa pads jest również fakt, że w przeciwieństwie do kawy w kapsułkach nie są one wykonane z plastiku.

Kawa Senseo nie wymaga mielenia, odmierzania ani czyszczenia ekspresu. Stanowi bardzo szybki sposób na przyrządzenie pobudzającego napoju o wyśmienitym smaku i aromacie, kiedy tylko najdzie Cię na niego ochota.

Dodaj komentarz