Ciekawostki

Hirudoterapia – kiedy stosować leczenie pijawkami?

Hirudoterapia jest stosowana od zarania dziejów. Dla wielu wciąż oznacza „upuszczanie złej krwi”. Obecnie wraca do łask i jest ceniona przez specjalistów, jak i ich pacjentów. Może być wykorzystywana m. in. jako terapia wspierająca walkę z poważnymi chorobami czy w formie kompleksowego leczenia całego organizmu.

Leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami jest stosowane od czasów starożytnych. Obecnie znowu wraca do łask i coraz więcej osób decyduje się na to, żeby wypróbować jej prozdrowotne możliwości. Zalecana jest szczególnie osobom z przewlekłymi chorobami, zwłaszcza układu krążenia bądź układu nerwowego.

Skąd biorą się magiczne substancje?

Pijawki http://pijawki.abros.pl/ zawdzięczają swoje właściwości lecznicze substancjom znajdującym się w ich gruczołach ślinowych. Do tej pory wyliczono ich aż 110. Nadal nie wszystkie są rozpoznane i klasyfikowane. Ale mogą być stosowane przy różnych chorobach za pomocą innych technik terapii.

Wśród związków leczniczych znajdują się: hirudyna (działająca przeciwzakrzepowo), aparyza (zwiększająca płynność krwi oraz zmniejszająca jej lepkość), gilatyna (działająca antyprzerzutowo) oraz hementyna (rozbijająca zakrzepy już powstałe w organizmie). Pozostałe substancje mają wpływ m.in. na walkę z nowotworami, hamowanie bólu czy rozszerzanie naczyń krwionośnych.

Jakie są rodzaje hirudoterapii?

W zależności od tego, jakiego leczenia potrzebuje pacjent, dostosowywana jest forma terapii. Najczęściej zalecana jest kuracja miejscowa. Wówczas pijawka jest przykładana do ciała w miejscu, które jest poddawane leczeniu. W taki sposób prozdrowotne substancje docierają bezpośrednio do chorego miejsca, a co za tym idzie – jest przyspieszany proces leczenia.

Innym rodzajem bardzo często wykorzystywanym jest hirudokompleksoterapia. Ta technika jest stosowana do poprawy ogólnego stanu organizmu pacjenta. W tym przypadku pijawki są przykładane do kilku miejsc jednocześnie. Wówczas poddawane terapii są różne układy w organizmie. To sprawia, że jest zwiększone funkcjonowanie oraz poprawiona wydajność danej osoby.

Dodaj komentarz