Hobby

Elegancka sukienka – jakie fasony są modne?

Każda kobieta uwielbia czuć się wyjątkowo, szykownie i elegancko. Dlatego też w damskiej garderobie znajduje się przynajmniej jedna, wyjątkowa sukienka. Elegancja jest wyznacznikiem kobiecości, stąd panie decydują się na te kroje, które nadają im niecodziennego wyglądu.

Sukienka elegancka jest przeznaczona na wyjątkowe okazje. Kobiety decydują się włożyć tego typu kreacje podczas spotkań z ważnymi osobami, szykownych przyjęć czy wystawnych gal i balów. Coraz częściej jednak panie ubierają się w eleganckie stroje do pracy, idąc na kolację z partnerem i podczas uroczystości rodzinnych.

Jakie fasony warto mieć w swojej szafie?

Moda damska ciągle się rozwija, dlatego aby za nią nadążyć należy na bieżąco aktualizować swoją szafę. Zwłaszcza jeżeli chodzi o sukienki, spódnice czy kombinezony. Ich kroje z roku na rok zmieniają się, a co za tym idzie, starsze kreacje mogą okazać się znacznie lepszym wyborem niż te z przed roku czy dwóch.

Eleganckie sukienki można podzielić na: krótkie (mini), średnie (midi) i długie (maxi). W zależności od długości różnią się one również prezentowanymi krojami. Długie sukienki zazwyczaj mają prosty dół i bardziej wzbogaconą górę. Kreacje mini i midi mogą być dopasowane do ciała, trapezowe, luźne czy proste.

Jakie kroje wybierać?

Wśród krótkich i średnich fasonów najczęściej wybierane są małe czarne, rozkloszowane, ołówkowe, kopertowe i proste. Mała czarna to dobry wybór na każdą okazję, zarówno do pracy, jak i na wystawne przyjęcie. Sukienki rozkloszowane są wybierane na mniej poważne spotkania. Kreacje ołówkowe są często zakładane na spotkania biznesowe oraz do pracy w biurze.

Sukienki kopertowe ukrywają niedoskonałości damskie sylwetki, jednocześnie odkrywając w delikatny sposób biust. Można je nosić podczas wystawnych przyjęć, jak i rodzinnych uroczystości. Kreacje proste są przeznaczone do codziennych sytuacji, zdecydowanie nieoficjalnych. Tego typu strój można włożyć na spotkanie rodzinne, do pracy czy podczas wizyty u znajomych.

W przypadku poważnych i oficjalnych wydarzeń można zdecydować się na fason maxi z bogatymi zdobieniami góry. Wówczas nasz strój będzie niecodzienny i zwróci uwagę każdego.

Dodaj komentarz