Uroda/Zdrowie

Zimowa kołdra – jakie powinna mieć wypełnienie?

Wybór odpowiedniej zimowej kołdry nie musi być trudny, pod warunkiem, że będziemy wiedzieli, na jakie wypełnienie się zdecydować. Od wnętrza kołdry zależy, ile ciepła nam zapewni i czy będziemy się pod nią czuli komfortowo. Dlatego w tym artykule zdradzimy, jakie wnętrze powinna mieć idealna zimowa kołdra.

Wymarzona kołdra na zimę

Okrycie na tę porę roku powinno mieć wypełnienie miękkie i zapewniające dostateczną temperaturę. Nie bez znaczenia jest więc grubość puchu i materiał, z jakiego wykonane jest wypełnienie kołdry. Najpopularniejszy środek kołder na zimę jest zazwyczaj wykonany z puchu lub pierza, więc możemy być pewni, że będzie nam wtedy dostatecznie ciepło i przytulnie. Jedynym minusem okryć z pierza może być ich waga, więc najczęściej wypierają je puchowe kołdry, które są bardzo lekkie. Inne, mniej popularne, ale równie idealne na zimę kołdry to wełniane. Wiele osób decyduje się na nie, ponieważ są lekkie i łatwiej utrzymać je w czystości. Wadą kołdry z wełnianym wypełnieniem może być to, że będzie ona lekko „gryzła”, gdy nie powleczemy jej w poszwę o dostatecznej grubości.

Tańsze syntetyki w wersji zimowej

Zastępstwem naturalnej kołdry zimowej może być okrycie z wypełnieniem syntetycznym. Cechuje się ono tym, że jest o wiele tańsze i przy okazji bardzo lekkie. W większości przypadków można również bez problemu wyprać je w pralce. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze kołdra zimowa z syntetycznym wkładem się sprawdzi. Czasami nawet możemy nie wiedzieć, że jesteśmy uczuleni na skład takiego wypełnienia. Często okazuje się też, że okrycie nie posiada warstwy oddychającej i w nocy zamiast się zagrzać to pocimy się i wybudzamy.

Zimowy zestaw idealny do spania

Wiemy już jak ważną rolę w higienie snu pełni odpowiednia kołdra z naturalnym wypełnieniem. Bardzo istotna jest także pościel, którą zakładamy na okrycie i poduszki. W czasie zimy, dobrze jest wyjąć z szafy grubszy komplet. Na przykład z flaneli, bawełny lub polaru. Taka pościel uprzyjemni nam sen i również szybciej pozwoli nam się ogrzać.

Zima to czas, kiedy warto zadbać o detale w sypialni. Mowa oczywiście o zimowych dodatkach, takich jak świece lub grubsze zasłony czy dywaniki pod łóżkiem. Koniecznie zmieńmy piżamę na tę bardziej przyjazną naszemu ciału. Pod ręką miejmy również szlafrok i wygodne, puchate kapcie. Takie przygotowanie na nadchodzącą porę roku z pewnością umili nam przetrwanie zimy. Sprawi również, że poranki, mimo pogody za oknem, będą łatwiejsze i lepsze. W tym sklepie online https://expertsnu.pl/ kupisz wszystko, co potrzebne do sypialni o każdej porze roku.

Dodaj komentarz