Uroda/Zdrowie

Zdrowy uśmiech

Piękne i zdrowe zęby przyczyniają się do naszej większej pewności siebie oraz lepszego samopoczucia. Dlatego należy o nie dbać od początku.

Dobry stomatolog to podstawa

Każdy z nas miał co najmniej jedno niemiłe wspomnienie związane z leczeniem stomatologicznym. Nieodpowiednie podejście lekarza może mieć bardzo negatywne skutki w przyszłości. Jedna zła wizyta i zaczyna się budzić lęk przed kolejną, dlatego nie pilnujemy terminów i nie idziemy od razu, jak zacznie boleć. A tak nie musi być, wystarczy wybrać stomatologa, który podejdzie do nas nie tylko jako do pacjenta, ale jako człowieka. Stomatolog Radom to profilaktyka i leczenie w miłej oraz przyjaznej atmosferze. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej techniki, leczenie jest bezbolesne i przyjemne. A fotel dentystyczny przestaje kojarzyć się z torturą i do takiego gabinetu wracamy z uśmiechem.

Jak właściwie dbać o zęby i jamę ustną?

Pierwszą zasadą, którą wszyscy znamy i mamy wpajaną od dzieciństwa jest oczywiście szczotkowanie zębów. Należy to robić rano przed śniadaniem i na wieczór przed snem. Po szczotkowaniu najlepiej użyć specjalnego płynu oraz nici dentystycznej. Na uzębienie również duży wpływ ma dieta, dlatego warto ograniczyć cukry, kawę i inne używki, żebyśmy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem jak najdłużej. Oczywiście należy pamiętać o regularnych wizytach kontrolnych u stomatologa, pozwoli to zapobiec większym problemom, nie tylko ze stanem uzębienia, dziąseł czy jamy ustnej, ale całego organizmu. Trzeba pamiętać, że zaniedbanie higieny jamy ustnej może mieć poważne skutki dla naszego zdrowia.

Żeby uśmiech był bielszy

Jedną z metod na poprawę naszego uśmiechu jest wybielanie zębów Radom, stomatolog dobierze indywidualnie odpowiednią metodę spośród dostępnych. Jedna z nich to metoda nakładkowa, polegająca na zakładaniu na noc nakładek wypełnionych specjalnym żelem. Efekty możemy zobaczyć po 2-3 tygodniach i przy stosowaniu się do zaleceń lekarza, będą utrzymywać się od 2 do kilku lat. Kolejną z metod jest metoda gabinetowa. Jest ona szybsza od metody nakładkowej, odbywa się w gabinecie podczas jednej wizyty. Efekt będzie widoczny jednak krócej, zabieg należy powtarzać co najmniej co trzy lata. Kiedy efekt nas nie zadowala, można połączyć obie te metody.

Dodaj komentarz