Uroda/Zdrowie

Naturalne sposoby walki z żylakami

Żylaki to popularna przypadłość, która przytrafia się przede wszystkim kobietom. Nie jest to jednak problem tylko estetyczny. Żylakom zwykle towarzyszy uporczywy ból, uczucie ciężkości nóg, pulsowanie czy obrzęki. Nieleczone mogą spowodować zapalenie żył lub ich niewydolność, a zatory żylne mogą spowodować nawet śmierć. Nie warto więc pozostawiać żylaków samym sobie i jak najszybciej zabrać się za ich leczenie.

Domowe sposoby na żylaki

Najpopularniejszym sposobem na zmniejszenie się żylaków jest smarowanie nóg (od kostek w stronę ud) octem jabłkowym. Czynność tę należy powtarzać codziennie rano i wieczorem przez kilka miesięcy. Ocet jabłkowy ma też wiele innych zdrowotnych właściwości. Oliwa z oliwek natomiast pobudza cyrkulację krwi, zmniejsza stany zapalne i redukuje ból nóg. Warto więc wymieszać oliwę z witaminą E z olejowej kapsułki i taką mieszanką masować nogi. Świetnie sprawdzą się także 2 łyżki oliwy w połączeniu z 4 kroplami olejku cyprysowego. Warto wprowadzić do diety także czosnek, który wykazuje właściwości przeciwzapalne, poprawia krążenie i usuwa toksyny. Czosnek można zarówno spożywać w posiłkach, jak i wykonać mieszankę do masowania nóg. 6 ząbków czosnku, 3 wyciśnięte pomarańcze i 2 łyżki oliwy z oliwek – taką mieszankę należy zamknąć w słoiku na co najmniej 12 godzin. Po tym czasie należy delikatnie wmasować kilka kropel tej mieszanki w nogi i owinąć je bawełnianą gazą i pozostawić na całą noc. Dla tych, którzy się nie boją poleca się specjalny napój z pieprzem cayenne. Jedną łyżkę przyprawy należy wymieszać w gorącej wodzie i pić raz dziennie przez kilka miesięcy, aby zobaczyć wyraźną poprawę. Warto także spożywać witaminę E w kapsułkach z olejem, wcierać je w nogi lub użyć balsamu z witaminą E.

Hirudoterapia – sprawdzony sposób w walce z żylakami

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami  http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami/ to sprawdzony i skuteczny sposób na leczenie żylaków. Coraz częściej pijawka lekarska zalecana jest przez lekarzy. Co ciekawe, pijawki są skuteczne w leczeniu wielu chorób naczyniowych, jak np.: choroba niedokrwienna serca czy zapalenie mięśnia sercowego. Więcej na ten temat dowiesz się na stronie http://pijawki.abros.pl/.

Dodaj komentarz