wybor doradcy
Ciekawostki

Wybierz mądrze swojego doradcę

Niezależnie od sprawy, którą należy załatwić w sądzie należy mądrze wybrać swojego przedstawiciela. Powinna to być osoba posiadająca odpowiednie wykształcenie ale również umiejętności i doświadczenie. Te trzy cechy nie zawsze idą ze sobą w parze.

Specjalizacje adwokatów

Zwykły Kowalski często nie zdaje sobie sprawy z tego, że adwokat radom zawsze posiada określoną specjalizację. W praktyce oznacza to, że jest dziedzina prawa, w której dany adwokat czuje się najlepiej i w niej przede wszystkim działa. Zna wtedy zdecydowanie lepiej wszelkie kruczki prawne a zdobyte doświadczenia pomaga mu szybciej i sprawniej wygrywać sprawy, które zostały mu powierzone. W takim układzie więc warto decydować się na adwokatów, którzy zajmują się interesującą klienta specjalnością. Specjalizacje bowiem robi się latami, aby później się w nich przez dłuższy czas szkolić.

Najlepszy specjalista od spraw rodzinnych

W ostatnich latach coraz więcej osób decyduje się na rozwody. W związku z tym adwokaci, którzy zajmują się właśnie sprawami rodzinnymi, a dokładniej rzecz ujmując rozwodami, cieszą się ogromną popularnością. Osoba biorąca rozwód zdaje sobie bowiem sprawę z tego, że rozwód zawsze wiąże się z podziałem majątku, a także praw rodzicielskich jeżeli w małżeństwie pojawiły się dzieci. Dlatego też byli małżonkowie zawsze stawiają sprawy na ostrzu noża. Decydują się na najlepszego specjalistę w okolicy od spraw rozwodowych. Zdaję sobie bowiem sprawę z tego, że stawka jest bardzo wysoka – można wiele stracić lub też sporo wygrać. Wszystko jest tutaj zależne od umiejętności danego adwokata.

Doradca biznesowy lub indywidualny

Często w kancelariach prawnych pracuje więcej niż jeden adwokat radom w związku z tym warto zapoznać się z ich specjalizacjami. Niektórzy zajmują się stricte klientami biznesowymi inni zaś decydują się na obsługę klientów indywidualnych. Wszystko jest tutaj zależne od specjalizacji ale też zapatrywań i umiejętności danego adwokata. W kancelariach zawsze jednak pracują osoby znające się na swojej pracy – posiadające szeroką wiedzę ale przede wszystkim doświadczenie zawodowe, które w pracy adwokata jest naprawdę istotne.

Opłaty

W przypadku kancelarii zajmujących się tylko i wyłącznie klientami biznesowymi z całą pewnością trzeba brać pod uwagę fakt stałych opłat, które zazwyczaj mają miejsce. Są to opłaty pobierane za ewentualne usługi prawne w trybie nagłym. Oznacza to, że każda firma posiada swojego prawnika, który jest w stanie określić jakie są faktyczne szanse na wygranie danej sprawy lub też szybko skonstruuje odpowiednią umowę.

Dodaj komentarz