Ciekawostki

Nowe oblicze wykładziny dywanowej

Wykładzina dywanowa coraz częściej pojawia się w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Słynie przede wszystkim z zapewniania wnętrzu przytulności i ciepła. Nadaje się zarówno od sypialni, jak i pokoju dziecięcego czy salonu. Nowoczesne wykładziny dywanowe w niczym nie przypominają tych, które pamiętamy z czasów PRL. Dlatego warto poznać jej nowe oblicze i wykorzystać, by stworzyć modne, wygodne i bezpieczne wnętrze.

Nowe wykładziny dywanowe – cechy

Innowacyjne wykładziny dywanowe cechują się dużą trwałością i bardzo dobrą jakością wykonania. Słyną z tego, że są funkcjonalnym i zarazem eleganckim dodatkiem do wnętrza. Mogą zdobić podłogę w pokoju dziennym lub bawialni dla dzieci. Nawet zainstalowanie jej w kuchni nie będzie złym pomysłem, jeśli wybierzemy wykładzinę dywanową zaprojektowaną tak, by była odporna na zabrudzenia i nie przyciągała kurzu. Co jeszcze czyni ją idealną podłogą do każdego pomieszczenia? Świetnie tłumi dźwięki, co jest szczególnie ważne, gdy mieszkamy w piętrowym domu. Dodatkowo zabezpieczenia pokój przed wychłodzeniem od piwnicy. Może także wprowadzić do wnętrza przytulność i sprawić, że będzie ono nowoczesne, ale zarazem ciepłe. Kiedy z kolei wykładzina dywanowa zagości w pokoju dziecięcym, oszczędzi naszym pociechom stłuczeń, gdyż bardzo dobrze amortyzuje upadki.

Pielęgnacja i czyszczenie wykładziny dywanowej

Większość z nas jest z rezerwą nastawiona do podłogi z tego materiału, ponieważ wydaje nam się, że trudno ją utrzymać w czystości. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne wykładziny dywanowe zostają powleczone specjalistycznymi płynami, mającymi właściwości antystatyczne. Z kolei wykładzina z poliamidu będzie idealna wszędzie tam, gdzie podłoga jest narażona na uszkodzenia. Materiał ten jest odporny na zarysowania i ścieranie, a także odkształcenia, które powstają na skutek przestawiania mebli lub sprzętów. Podsumowują, ten rodzaj podłogi wykonany w nowoczesny sposób i wyprodukowany z wysokiej jakości tkanin, sprawdzi się nie tylko w pokoju dziecięcym, ale i w każdym innym pomieszczeniu w domu. Miękkie, ciepłe i przyjemne w dotyku włosie wykładziny znajdziesz tutaj: https://centrumposadzek.com.pl.

Dodaj komentarz