Ciekawostki Finanse

Jak prawidłowe ocieplenie domu wpływa na oszczędzanie?

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, jak ogromną rolę w zmniejszeniu kosztów utrzymania pełni termoizolacja budynku. Jest tak samo istotna, jak okna czy odpowiednie poszycie dachowe. Jak zatem wykonać ją poprawnie? Czy odpowiednie doświadczenie ekipy i metoda izolacji mają znaczenie? O tym wszystkim przeczytasz w tym artykule.

Ocieplenie domu – metoda a efekty

Od tego, jaką metodę ocieplenia domu wybierzemy, zależy jej efektywność i stopień oszczędności na ogrzewaniu. Dlatego zanim wybierzemy konkretny rodzaj termomodernizacji, warto poznać te najtrwalsze i najbardziej izolujące. Bez wątpienia popularność zdobywa ocieplenie domu za pomocą styropianu. Dzieje się tak z uwagi na niską cenę tego materiału i szybkość wykonywania prac. Poza tym, styropian słynie z najlepszych właściwości izolacyjnych.

Kolejna znana metoda termomodernizacji to wełna mineralna. Najczęściej stosowana do ocieplenia więźby dachowej, zadaszenia lub pomieszczeń na poddaszu. Słynie z odpowiedniego zabezpieczenia wnętrza przed chłodem i odporności na wilgoć czy uszkodzenia. Wełna mineralna jest jednak droższa od styropianu, dlatego jeśli zależy nam na oszczędnościach, lepiej zdecydować się na popularniejsze i tańsze rozwiązanie.

Jak przygotować elewację do ocieplenia?

Metoda termomodernizacji jest równie istotna jak odpowiednie przygotowanie elewacji do położenia styropianu i innych warstw izolacyjnych. To od tego, jak oczyścimy ściany zależy czy materiały będą się trzymać i zawiążą się w odpowiednim czasie. Poza tym, umycie ściany i wysuszenie jej, zapobiegnie rozwojowi pleśni lub grzyba. Nie można zapomnieć również o impregnacji i nałożeniu na elewację odpowiedniego preparatu. Jeśli nie mamy doświadczenia w kwestii ocieplenia mieszkania, najlepszym rozwiązaniem będzie powierzenie tego specjalistom. Na przykład docieplenia budynków Częstochowa to fachowcy, którzy szybko przygotują ściany Twojego domu do ocieplenia i profesjonalnie wykonają termomodernizację. Znajdziesz ich na tej stronie: https://termobud.com.pl.

Dodaj komentarz