Uroda/Zdrowie

Chirurg stomatolog – kiedy musi zastąpić dentystę?

Chirurgia stomatologiczna zazwyczaj kojarzy nam się jedynie z wykonywaniem skomplikowanych zabiegów w jamie ustnej, takich jak, np. usuwanie zębów mądrości. Jednak to nie wszystkie przypadki, w których chirurg stomatolog musi zastąpić dentystę. Pozostałe poznasz w tym artykule.

Kiedy chirurg stomatolog zastępuje dentystę?

Najczęściej z usług chirurga przychodzi nam skorzystać dopiero wtedy, gdy nasze zęby mądrości kwalifikują się do usunięcia. Jednak także w przypadku, gdy z powodu przeciwwskazań medycznych zwykły dentysta nie może usunąć jakiekolwiek zęba w naszej jamie ustnej. Taka sytuacja ma zazwyczaj miejsce, gdy przechodziliśmy operacje w obrębie układu krążenia, jesteśmy po udarze czy zawale lub przyjmujemy leki na zmniejszenie krzepliwości krwi. Wtedy do pracy musi przystąpić chirurg, który posiada ogromny wachlarz narzędzi i preparatów, z pomocą których może usunąć nasze uzębienie bez bólu i jakichkolwiek powikłań – takich jak np. krwotok.

Usuwanie ósemek u chirurga stomatologa

Czasami zdarza się tak, że nasze żeby mądrości rosną w bardzo niefortunny sposób. Stomatolog może nie chcieć podjąć się ich usunięcia z uwagi na obawę przed powikłaniami lub brakiem doświadczenia czy narzędzi, które mogą okazać się potrzebne podczas zabiegu. Wtedy dostaniemy skierowanie do chirurga stomatologa lub udamy się do niego na prywatną wizytę do profesjonalnej kliniki. Drugie rozwiązanie oszczędzi nam nie tylko bólu, ale i stresu czy strachu. Usuwanie trudno dostępnych ósemek odbywa się pod narkozą lub znieczuleniem częściowym. Decyzja należy do nas, jednak, gdy sprawa jest skompilowana, lepiej oddać się w ręce chirurga w 100%.

Chirurg stomatolog – kiedy jeszcze jest niezbędny?

W przypadku każdego zabiegu, który wiąże się z możliwością krwotoku lub powikłań albo może zagrażać życiu lub zdrowiu pacjenta. Wtedy chirurg stomatolog może przejąc nad nami opiekę medyczną z uwagi na specjalistyczne wykształcenie i doświadczenie w tym kierunku. Sprawdź, co oferuje i zapewnia chirurgia stomatologiczna Rzeszów.

Dodaj komentarz