Uroda/Zdrowie

ABC sypialni alergika

Sypialnia alergika powinna być bezpieczna, higieniczna i przytulna. Nie ma w niej miejsca na przedmioty i pościel, w których szybko rozwijają się roztocza i grzyby. Regularne zmienianie poszew i wietrzenie pokoju oraz odkurzanie to klucz do tego, by alergik nie odczuwał swoich dolegliwości i mógł zasypiać w komfortowych warunkach. Jak więc stworzyć mu taką sypialnię? ABC sypialni dla alergika to temat dzisiejszego artykułu.

Sypialnia alergika pod lupą

Zanim zaczniemy przeprowadzać rewolucję w sypialni, warto wiedzieć na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Zaczynamy od największego siedliska wszystkich roztoczy i im podobnych, które znajduje się w materacu, kołdrach, poduszkach, dywanach, zasłonach i wszystkich rzeczach, które trudno czyści się z kurzu od środka.

Zaprowadź zmiany

Zmiany, czyli eliminowanie alergenów, to trudny i czasochłonny proces. Czasami może okazać się, że konieczna jest całkowita wymiana materaca i pościeli oraz tekstyliów ze sztucznych i uczulających tkanin, pobudzających potliwość skóry. Warto wyposażyć się w specjalne środki czystości, które pozwolą porządnie odkurzyć i wyczyścić  dywany oraz zasłony. Choć najlepszym wyjściem byłoby pozbycie się z sypialni wszystkich chodników i dywaników oraz zastąpienie zasłonek roletami z bambusa lub żaluzjami.

Pamiętajmy również o tym, że roztocza i bakterie giną w temperaturze 80-95°C, więc piorąc tekstylia nastawiajmy pralkę na program dla alergików albo taką własnie temperaturę. Dzięki temu szybko pozbędziemy się uporczywych roztoczy i zaprowadzimy porządek w sypialni. Alergicy nareszcie komfortowo i bezpiecznie zasną.

Pościel i kołdry dla alergika

Najlepszym sposobem na to, by alergik mógł spać w komfortowych warunkach, jest kołdra antyalergiczna. Jej skład i wypełnienie oraz materiał to mieszanka specjalistycznych włókien, dzięki którym żadne roztocza i inne uczulające związki nie mają prawa się pojawić w okryciu. Do tego warto pomyśleć o zakupie porządnych poszew na poduszki, kołdry oraz prześcieradła na materac. Wszystkie tego typu rzeczy możesz znaleźć w tym bogato wyposażonym sklepie internetowym: https://expertsnu.pl/.

Dodaj komentarz