wyjazdy narciarkie ze skipaseem
Hobby

Wybierz free ski – wyjazdy z darmowym skipaseem!

Chcesz wybrać się na wczasy na nartach za granicą? Zwróć uwagę na dostępność skipassów! Czym one są i jak skorzystać z nich bez dodatkowych opłat? Odpowiadamy!

Czym jest skipass?

Skipass, zwany także karnetem narciarskim, to karta uprawniająca do korzystania z wyciągów narciarskich i innego rodzaju obiektów ośrodka narciarskiego. Zasadniczo stanowi on rodzaj biletu wstępu, który umożliwia narciarzom i snowboardzistom korzystanie ze stoków narciarskich, wyciągów krzesełkowych, gondoli i innych sprzętów na terenie ośrodka.

Skipassy są zwykle kupowane na określony czas, na przykład na jeden dzień, kilka dni, a nawet na cały sezon. Koszt karnetu narciarskiego różni się w zależności od czynników, takich jak ośrodek narciarski, okres ważności karty oraz dodatkowe usługi.

Jak korzystać ze skipassów?

Najczęściej skipass to karta fizyczna lub karta elektroniczna, którą można załadować na aplikację na smartfona. Skipass jest skanowany lub wkładany do bramki przy wyciągu narciarskim, dzięki czemu zapewnia on dostęp do wyciągu lub stoku.

Należy pamiętać, że skipassy działają jedynie na terenie konkretnego ośrodka narciarskiego. Zazwyczaj nie są one ważne w wielu ośrodkach, chyba że należą one do tej samej sieci ośrodków.

Jak skorzystać z darmowych skipassów?

Ceny skipassów są zróżnicowane, dlatego też warto zapoznać się z prepozycjami w środkach. Można wcześniej sprawdzić stronę internetową ośrodka lub skontaktować się z nim online lub telefonicznie, aby uzyskać informacje na temat karnetów, cen oraz ofert specjalnych.

Warto też wskazać, że istnieje możliwość skorzystania z darmowych skipassów, które określane są jako free ski. Są to oferty, które przygotowywane są przez ośrodki narciarskie dla turystów we współpracy z obiektami noclegowymi.

Bardzo popularną ofertą w tym zakresie jest free ski Livigno – https://sportvita.pl/regiony/livigno czyli darmowy skipass przeznaczony dla osób wybierających się do popularnego ośrodka narciarskiego Livigno we Włoszech.

Aby otrzymać bezpłatny karnet narciarski, konieczne jest spełnienie określonych warunków, między innymi trzeba wcześniej zarezerwować nocleg w danym ośrodku na określony czas, a także należy zrobić to we wskazanym terminie.

Warto też wskazać, że oferty typu free ski dostępne są za pośrednictwem biur podróży, dlatego również warto zwrócić uwagę na ich ofertę, gdy planuje się zagraniczne wyjazdy na narty. W ten sposób można otrzymać kompleksową obsługę, która będzie obejmowała nie tylko sam nocleg, ale również skipass oraz transport, jeśli wchodzi on w skład danej oferty biura.