Ciekawostki

Top 5 prezentów idealnych dla każdego beardmana

Ostatnio zapuszczanie brody znów stało się modne. Ponieważ z powodu lock downu wielu z nas rzadko wychodziło z domu, a niektórzy nawet pracowali w domu, to wielu panów zrobiło sobie przerwę od golenia. Niektórzy stwierdzili, że stylistyka na drwala im pasuje. Zatem dla tych, którzy są początkującymi brodaczami proponujemy zakup idealnych prezentów, wszak nie wystarczy brodę zapuścić, trzeba jeszcze o nią zadbać. Zatem w dzisiejszym poradniku przedstawimy Wam top 5 prezentów idealnych dla każdego beardmana.

Szampon, odżywkę i kartacz do brody – bo higiena to podstawa

Niektórym panom wydaje się, że zapuszczenie brody załatwia sprawę, ewentualnie wezmą do ręki trymer, aby wyrównać niesforny zarost. Niestety broda z natury rzeczy jest szorstka i mało przyjemna w dotyku, a kobiety zwykle nie znoszą drapania na swojej skórze, bo od tego mają peeling. Dlatego, jeśli masz dość suszenia głowy swojemu partnerowi, by wreszcie zgolił tę brodę, to zamiast zmuszać go do tego swoim narzekaniem kup mu szampon, odżywkę i kartacz do brody. Dzięki temu oboje będziecie zadowoleni. Jego broda będzie nie tylko czysta, schludna i pachnąca, ale również miękka. Regularne mycie i używanie kartacza pomoże zmiękczyć nawet najtwardszy zarost. Oczywiście w przypadku tego naprawdę twardego taka pielęgnacja musi stać się codziennym rytuałem. Dzięki temu unikniecie dramatów niczym z telenoweli: „albo ja albo broda”.

Zestaw kosmetyków do brody – bo broda powinna nie tylko dobrze wyglądać, ale również pięknie pachnieć

Oczywiście sam szampon i kartacz mogą nie wystarczyć. Jeśli mężczyzna jest palaczem, to jego broda szybko będzie nasiąkać nikotynową wonią. Jednak zapach ten może być nieco zneutralizowany jeśli będzie używał olejku do brody. Dla lepszego zmiękczenia z kolei świetnie sprawdzi się balsam. Dlatego zamiast kupować kilka kosmetyków z osobna, możesz zdecydować się na zestaw, który będzie idealny dla początkującego brodacza. Olejek będzie pochłaniał nieprzyjemne zapachy, choć oczywiście po intensywnym treningu bez prysznica i umycia brody się nie obejdzie. Jednak w ciągu dnia kosmetyki do brody zdadzą egzamin, gdyż jak to mówią lepszy rydz niż nic, a nieumyta i niepotraktowana kosmetykami broda będzie gromadziła w sobie wszystkie zapachy jak gąbka, co może dać swoistą mieszankę wybuchową i pewnie jest kolejnym powodem, dlaczego niektóre kobiety nie lubią brodaczy.

Pędzel do golenia i mydło, pianka lub krem – bo zarost bywa niesforny

Prawdziwy beardman zestawu do golenia się nie boi, wszak zarost lubi żyć własnym życiem. Nie wszystko da się załatwić przy użyciu trymera, czasem niektóre włoski trzeba po prostu zgolić. Wtedy z pomocą przychodzą kosmetyki Proraso. Wśród nich znajdziesz między innymi piankę, krem lub mydło do golenia. Możesz również zakupić w prezencie dla beardmana gustowny zestaw kosmetyków do golenia od producenta kosmetyków męskich Proraso.

Farba do zarostu – dla tych którzy chcą coś zmienić lub zatrzymać czas

Niektórym mężczyznom trudno jest pogodzić się z upływem czasu, a pierwsze siwe włosy traktują jak swoistą tragedię, niemal tak wielką jak łysienie. Choć żaden się do tego nie przyzna, wszak ciągle lansowany jest pogląd, że mężczyzna dojrzały z siwizną jest sexy, to tak naprawdę chcieliby zatrzymać czas. Wszak wielu z nich, choć się do tego nie przyznają, korzysta z medycyny estetycznej. Jeśli więc broda siwieje szybciej niż włosy na głowie, bo tak też się zdarza bądź również chciałabyś by Twój partner znów miał swój kolor zarostu, możesz zakupić dla niego farbę do zarostu. Na pewno będzie się wzbraniał, ale zawsze możesz mu powiedzieć, że to teraz bardzo modne. To również najlepsze rozwiązanie, jeśli mężczyzna lubi eksperymentować z kolorem włosów. Jeśli zarost jest w zupełnie innym kolorze, to nie wygląda to dobrze i najlepiej go ufarbować.

Zestaw na porost brody – dla tych, którzy nie są zadowoleni z gęstości zarostu

Naszą ostatnią propozycją, jeśli chodzi o prezent dla beardmana jest zestaw na porost brody. Nie każdego mężczyznę natura obdarzyła bardzo gęstym zarostem, jednak odpowiednia kuracja witaminowa może pomóc go zagęścić. Zestaw na porost brody będzie również pomocny dla zachowania gęstości, gdyż kompleks witaminowy zapobiega wypadaniu włosków.

Jest wiele ciekawym prezentów dla beardmana, a poza tymi typowymi możesz zdecydować się na dodatki, które podkreślą typową stylizację na drwala. Mogą to być buty workery albo koszula w dużą kratę. Wybór należy do Ciebie.

Dodaj komentarz