lozko do sypialni
Ciekawostki

Stylowe łóżka – co wybrać do sypialni?

Łóżko wcale nie musi być nudnym meblem! Obecnie do wyboru jest wiele ciekawych modeli, które idealnie nadają się do różnych aranżacji – tradycyjnych, nowoczesnych, loftowych czy skandynawskich. Jakie łóżka do sypialni są obecnie najmodniejsze? Doradzamy!

Łóżko tapicerowane

Łóżka tapicerowane, nazywane także łóżkami kontynentalnymi, wykończone są za pomocą materiałów tapicerowanych, dzięki czemu mają one przytulny wygląd.

Posiadają wyściełany zagłówek, a czasem także podnóżek. Najczęściej są tapicerowane tkaniną lub skórą, dlatego można dobrać je do swoich preferencji pod tym względem. Mogą mieć one również różne kolory – białe, szare, czarne, czerwone, pastelowe, aby wspomnieć o paru propozycjach.

Tapicerowane łóżka są dostępne w różnych wzorach, w tym pikowanych, wykończonych dekoracyjnymi nitami lub prostych i eleganckich stylach, dlatego mogą być dopasowane zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych aranżacji.

Łóżko z baldachimem

Łóżka z baldachimem mogą wprowadzić do sypialni atmosferę luksusu i elegancji. Mają cztery słupki z baldachimem z tkaniny udrapowanym na górze.

Łóżka z baldachimem są dostępne w różnych stylach, od tradycyjnych po współczesne. Ze względu na swój unikatowy wygląd mogą być one punktem centralnym w całym pokoju.

Łóżko z płaską platformą

Łóżka z tego typu ma nowoczesny wygląd i niskoprofilową konstrukcję. Ma ono solidną podstawę wykonaną z drewna, która najczęściej ma prosty design.

Gdy chodzi o takie łóżka design – https://designd10.pl/meble-designerskie/lozka mebli doskonale wpasowuje się we współczesne aranżacje, także w nurcie rustykalnym czy japandi. Do wyboru jest wiele modeli w wielu wariantach kolorystycznych i rozmiarach.

Łóżko ze schowkiem

Dla osób, które poszukują mebli funkcjonalnych i oszczędzających miejsce, doskonałym wyborem może być łóżko ze schowkiem.

Łóżka te mają wbudowane szuflady lub schowki pod materacem, a w celu ich otwarcia wystarczy tylko podnieść materac umieszczony na specjalnej konstrukcji teleskopowej. Łóżka ze schowkiem są idealne do powiększenia posiadanej przestrzeni do przechowywania w mniejszych sypialniach.

Łóżka z drewnianym wezgłowiem

Ciekawym wyborem do nowoczesnego wnętrza mogą być także łóżka drewniane, które wyposażone są również w wezgłowie.

Takie łóżka idealnie nadają się do przestrzeni o prostym, nawet minimalistycznym wyglądzie. Dzięki temu, że mają one wezgłowie, zapewniają komfortowe podparcie dla głowy. Drewniana rama nadaje im również odpowiednią trwałość i odporność na uszkodzenia.

Gdy zatem planuje się wyposażenie sypialni w nowe łóżko, warto wziąć pod uwagę powyższe modele!