Ciekawostki Edukacja

Sól morska – znakomity składnik!

Dzisiaj powracamy powoli do tego, co ma nam do zaoferowania natura. Patrzymy, jakie mamy zioła, jakie jest ich działanie. Nie oznacza to oczywiście, że leczymy w ten sposób poważne choroby, jednak takie preparaty na bazie naturalnych składników coraz częściej mogą pomagać nam w drobnych dolegliwościach czy problemach.

Woda morska — zastosowanie w medycynie

Sztandarowym przykładem substancji naturalnej, której zdrowotne właściwości potwierdzi wiele osób, jest sól morska. Osobami, które zaświadczą o korzystnym działaniu będą tutaj przede wszystkim panie. Szeroko bowiem znane są kosmetyki właśnie na bazie soli morskiej, szczególnie tej pochodzącej znad Morza Martwego. Peelingi czy sole do kąpieli z solą morską pomagają zwalczyć podrażnienia skóry oraz nawilżają ją.

Warto jednak wiedzieć, że to nie jest jedyne zastosowanie soli morskiej. Doskonale ona bowiem wpływa na błonę śluzową nosa. Zawarta jest już dzisiaj w wielu preparatach, które służą do higieny jamy nosa.

Roztwór soli morskiej — w produktach do higieny nosa

Jednym z najbardziej znanych tego typu preparatów jest Rinozine. Na czym polega jego działanie? Roztwór soli morskiej ma przede wszystkim właściwości udrażniające. Co więcej – redukuje on stan zapalmy poprzez zmniejszenie przekrwienia i obrzęku. Ponadto nawilża błonę śluzową nosa i wspomaga jej prawidłową regenerację. Kiedy możemy zastosować sól morską? Oczywiście w przypadku problemów z zatokami, infekcji z katarem oraz do codziennej higieny nosa. Dowiedź się więcej o zastosowaniu roztworu z soli morskiej w produktach Rinozine na stronie http://www.rinozine.pl/skladniki/woda-morska-w-produktach-rinozine-do-nosa/

A ponadto… Wiele osób cierpi dzisiaj na syndrom suchego nosa. Jest to zespół objawów charakteryzujący się przede wszystkim uczuciem niedrożności, szczególnie w godzinach porannych. Towarzyszy temu zaczerwienienie skóry, ból nosa, łzawienie, napady kichania tudzież nawet sporadyczne krwawienia z nosa. Jaka jest przyczyna tego syndromu? Otóż odpowiedzialne jest za to wysuszenie błon śluzowej nosa, które może być spowodowane smogiem, zanieczyszczeniem, przebywaniem w przegrzanych ,suchych pomieszczeniach, klimatyzacją lub dymem tytoniowym.

Roztwór soli morskiej — przeciwwskazania

Kiedy nie stosować morskiej? Praktycznie jedynym przeciwwskazaniem jest wystąpienie nadwrażliwości na nią. Oczywiście nie można także jej stosować, jak mamy jakieś większe rany w obrębie nosa, jednak jest to rzadka sytuacja.

Pamiętać natomiast należy o jednej rzeczy – sól morska ma nam jedynie pomóc, przynieść ulgę, przyspieszyć regenerację. Jeśli jednak nie umożliwimy naszej błonie śluzowej regeneracji tj. nie otworzymy okien, nie wyłączymy klimatyzacji, nie przestaniemy palić itp., to ulga po preparacie będzie jedynie chwilowa.

Dodaj komentarz