Ciekawostki

Poroże w roli głównej

Poroże, dawniej kojarzone jako element dekoracji wnętrz tylko w domach myśliwych, dziś możemy spotkać wkomponowane w wystrój wnętrz w wielu domach. Dodaje ono pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru, a obok takiej dekoracji nie sposób przejść obojętnie.

W ostatnich latach zwierzęce motywy zyskały na popularności jako dodatki do domu. Nic w tym dziwnego, ponieważ przywodzą one na myśl spokój lasu, a dzięki dekoracjom tego typu możemy poczuć się bliżej natury. Decydując się na wyroby z poroża https://antlabo.pl/, którymi chcemy dodać wnętrzom niepowtarzalnego klimatu, nie musimy od razu zmieniać wystroju całego domu na ten typowo myśliwski czy rustykalny. Z powodzeniem możemy je wprowadzić nawet w nowoczesnych wnętrzach.

Poroże i styl glamour

Wnętrza urządzone w stylu glamour cechuje przede wszystkim elegancja i ekskluzywne meble oraz dodatki. Nie ma tu miejsca na prostotę, cechuje się on połączeniem nowoczesności z wytworną, pałacową elegancją. Dlatego motywy zwierzęce będą tu jak najbardziej odpowiednie, nie tylko jako dekoracja na ścianę, ale również w postaci mebli. Wybierając wyposażenie, można zdecydować się na meble do pokoju myśliwskiego, chociaż może wydawać się to nieodpowiednie, to jednak idealnie wpasuje się w klimat. W końcu elegancka skóra oraz poroże to coś, co doda odrobinę przepychu do wnętrza, a o to właśnie chodzi w stylu glamour. Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że będzie to wyglądać kiczowato, ale umiejętnie dobrane dodatki sprawią, że pokój na pewno będzie wyglądać jak salon z amerykańskich filmów.

Poroże w nowoczesnych wnętrzach

Również w takich wnętrzach poroże wkomponuje się idealnie i będzie stanowić niebanalny dodatek. Żyrandol z poroża w salonie, czy samo poroże powieszone na ścianie? To, na co się zdecydujemy, zależy tylko od naszej wyobraźni. Dekoracje tego typu na pewno będą robić niesamowite wrażenie na wszystkich odwiedzających nasze lokum. Jeżeli chcemy dodać takim dodatkom odrobinę nowoczesności, zawsze można przemalować je na biało czy szaro.

Poroże oraz jego zastosowanie we wnętrzach budzi czasem wiele kontrowersji, zwłaszcza wśród przeciwników polowań. Nie ma się czemu dziwić, ale możemy ich uspokoić, ponieważ do wykonania mebli czy dodatków tego typu, nie ucierpiało żadne zwierzę. Producenci do ich wyrobów używają tzw. zrzutów, czyli poroża, które jeleniowate gubią co roku.

Dodaj komentarz