Hobby

Nauka języka obcego: czym się kierować przy wyborze kursów?

Nauka języka obcego w krótkim czasie? Czy jest to możliwe? Czym się kierować w wyborze szkoły czy szkolenia? W tym artykule zaproponujemy różne opcji nauki języków obcych.

Metody nauczania – tradycyjna

W naukach języków obcych mamy dwie podstawowe grupy: metody tradycyjne i niekonwencjonalne.

Metoda nauczania tradycyjnego jest najbardziej powszechną opcją nauczania, którą przeważnie stosuje się w nauczaniu szkolnym. Metody tradycyjne dzielą się na bezpośrednią, gramatyczno-tłumaczeniową, autolingwalną oraz kognitywną. Najlepszym sposobem nauki w systemie tradycyjnym jest uczenie się poprzez łączenie metod, co ułatwia nam szybsze przyswojenie materiału.

Metody niekonwencjonalne

Metody niekonwencjonalne to młodsze metody nauczania, co rusz ulepszane. Główne to: Total Psychical Response – TPR, Community Language Learning – CLL czy sugestopedia. Metody niekonwencjonalne czerpią wiedzę z postępu technologicznego oraz uwzględniają różne możliwości, sposoby uczenia się, a do tego szybkości przyswajania wiedzy.

Metoda niekonwencjonalna – Community Language Learning

W CLL najważniejsza jest relacja nauczyciela z uczniem oraz rozwój jego osobowości. Nauczyciel pełni więc rolę bardziej terapeutyczną, dając uczącemu się swobodę działania. Poczucie bezpieczeństwa i eliminacja stresu odgrywają ważną rolę. Techniki relaksacyjne, wykorzystywane w tej metodzie, miały sprawić, że mózg ucznia stawał się bardziej chłonny i szybciej przyswajał nowe informacje.

Metoda Bezpośrednia DMfE

W metodzie bezpośredniej, która opiera się na schemacie pytanie-odpowiedź, jesteś zmuszony do udzielenia natychmiastowej odpowiedzi. W naturalny sposób wykształcisz refleks, innymi słowy, będziesz w stanie rozumieć i mówić po angielsku bezpośrednio, bez uprzedniego tłumaczenia na język ojczysty. Takiej oto metody możemy nauczyć się w szkole języka angielskiego w Częstochowie https://tarkowski.edu.pl/

Na co się zdecydować? Najlepszą opcją jest przede wszystkim zaznajomienie się z ofertami dostępnymi na naszym rynku i wybraniu dla Nas najbardziej odpowiedniej. Warto zwrócić uwagę na opinię szkoły, czy nauczycieli pracujących w danej placówce. Najważniejszym aspektem jest jednak dobranie odpowiedniej metody dla Siebie, wiec warto wybrać szkołę która bazuje na kilku metodach nauczania języków obcych.

Dodaj komentarz