Hobby

Na trening podczas upałów – koszulki z serii AERATE marki BRUBECK

Lato w pełni, żar leje się z nieba, upał dotkliwie daje się we znaki – czy to znaczy, że czas zrezygnować z aktywnego trybu życia? Oczywiście, że nie! Wystarczy zachować zdrowy rozsądek, przestrzegać kilku zasad podczas wysiłku, wyposażyć się w odpowiedni strój i można nadal cieszyć się efektywnym treningiem.

Podczas gorącego lata wszelka outdoorowa aktywność wymaga zastosowania pewnych środków ostrożności, aby wysiłek fizyczny zamiast radości i korzyści nie przyniósł efektów wręcz odwrotnych. Kiedy słońce zaczyna przygrzewać mocniej, warto wybierać się na trening wczesnym rankiem lub wieczorem. Jeśli koniecznie musimy poruszać się podczas działania najsilniejszych promieni, nie zapominajmy o lekkim nakryciu głowy, okularach przeciwsłonecznych i filtrach UV. Niezmiernie ważne jest też odpowiednie nawadnianie organizmu – przed, po i w trakcie ćwiczeń warto przyjmować napoje z dodatkiem elektrolitów.

Większą niż zwykle uwagę należy w trakcie upałów poświęcić ubiorowi. Choć bawełna uchodzi za wygodną – chłonąc wilgoć, a nie odprowadzając jej na zewnątrz, szybko staje się ciężka, może powodować otarcia i odparzenia skóry. Najlepiej wybierać więc odzież o termoaktywnych właściwościach, zaprojektowaną specjalnie z myślą o aktywności outdoorowej w ciepłe dni.

Doskonałym przykładem takiej odzieży jest kolekcja AERATE marki BRUBECK, obejmująca m.in. uniwersalne koszulki o ergonomicznym kroju, wykonane w technologii bezszwowej z dwuwarstwowej oddychającej dzianiny. Dzięki lekkiej strukturze siatki, z której produkty są wykonane, odprowadzanie nadmiaru potu zwiększa się 10-krotnie, co zapewnia optymalną wentylację i komfort termiczny podczas intensywnego wysiłku fizycznego nawet w wysokich temperaturach. Dodatkowy efekt chłodzenia uzyskuje się dzięki specjalnym strefom dopasowanym do miejsc o zwiększonej emisji temperatury i wilgoci.

Luźna konstrukcja i mała waga koszulki gwarantuje swobodę ruchów. Dzianina odznacza się właściwościami antyalergicznymi oraz antybakteryjnymi, co ogranicza powstawanie brzydkich zapachów. Dzięki sprawnemu odprowadzaniu wilgoci z powierzchni skóry oraz szybkiemu wysychaniu, koszulka nadaje się szczególnie do aktywności outdoorowej podczas upalnych dni, a także na wyjazdy do ciepłych krajów. Jej działanie zostało sprawdzone i potwierdzone m.in. w Afryce podczas Accenture Rwanda Marathon Expedition 2013.

Koszulki z kolekcji AERATE mają uniwersalne zastosowanie. Sprawdzają się nie tylko podczas uprawiania sportu – trekkingu, joggingu, turystyki rowerowej, wspinaczki, turystyki górskiej, treningu na siłowni,  fitness czy innych rodzajów aktywności, ale również na co dzień – na spacerze, w mieście, w pracy… Po prostu wszędzie tam, gdzie chcemy czuć się świeżo i komfortowo w ciepłe dni.

Koszulka męska krótki rękaw AERATE

Dostępne kolory: biały, seledynowy, grafit, czarny

Rozmiary: M-XXL

Cena: 74,99 zł

Dostępna również wersja bez rękawów

Koszulka damska krótki rękaw AERATE

Dostępne kolory: biały, malinowy, czarny

Rozmiary: S –XL

Cena: 74,99 zł

Dostępna również wersja bez rękawów oraz z wąskimi ramiączkami

Dodaj komentarz