nowoczesne ogrody
Ciekawostki

Jakie stoły ogrodowe pasują do nowoczesnych ogrodów?

Nowoczesne ogrody wymagają odpowiednio dobranych do nich mebli, dzięki którym mogą wyglądać jeszcze efektowniej. Jakie stoły ogrodowe najlepiej sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach?

Jeśli chodzi o nowoczesne ogrody, do dyspozycji jest wiele rodzajów stołów ogrodowych, które mogą uzupełniać ich estetykę. Doskonałym wyborem mogą być poniższe rodzaje mebli:

Stoły metalowe do nowoczesnego ogrodu

Stoły metalowe o prostym i eleganckim wzornictwie mogą być doskonałym wyborem do nowoczesnych ogrodów.

Warto zwrócić uwagę na stoły ogrodowe – https://hastegarden.pl/stoly-ogrodowe.php wykonane z materiałów takich jak aluminium lub stal nierdzewna. Materiały te wyróżniają się trwałością, odpornością na warunki atmosferyczne i nowoczesną estetyką.

Warto postawić na stoły o minimalistycznym designie i geometrycznych kształtach, aby dopasować się do aranżacji nowoczesnego stylu.

Stoły ogrodowe ze szklanym blatem

Stoły ze szklanym blatem mogą wprowadzić elegancji i nowoczesny szyk do ogrodu. Dzięki temu, że wykonuje się je ze szkła hartowanego, są odporne na czynniki zewnętrzne.

Najlepiej zdecydować się na stoły ogrodowe z metalowymi ramami lub nogami, które zapewniają elegancki i minimalistyczny wygląd. Szkło może być gładkie albo można zdecydować się na stół ze szkłem dekoracyjnym, na przykład mrożonym.

Stoły z syntetycznego rattanu – technorattanu

Stoły z technorattanu, czyli z syntetycznego rattanu również mogą znakomicie sprawdzić się w nowoczesnych aranżacjach. To materiał, z którego wykonuje się różne rodzaje mebli ogrodowych, w tym kanapy, fotele czy krzesła.

Te stoły ogrodowe są lekkie, trwałe, łatwe w utrzymaniu, ponieważ do ich wykonania wykorzystuje się tworzywa sztuczne splatane ze sobą tak, aby przypominały naturalną plecionkę rattanową. Nie wymagają żadnej specjalnej konserwacji, co jest ich dużym atutem.

Stoły drewniane o współczesnym designie

Chociaż drewno często kojarzy się z tradycyjnymi stylami, nadal może dobrze prezentować się w nowoczesnych ogrodach w połączeniu ze współczesnymi wzorami.

Warto w tym przypadku poszukiwać drewnianych stołów o prostych, minimalistycznych wzorach. Stoły wykonane z egzotycznego drewna, takiego jak teak lub ipe, są bardzo dobrym wyborem ze względu na ich trwałość i nowoczesny wygląd.

Podczas wybierania nowoczesnych stołów ogrodowych warto zatem pamiętać, by postawić na te, które mają czyste linie, minimalną liczbę ozdób i elegancki wygląd. Należy także dobrać je pod względem ich wymiarów oraz funkcjonalności, aby korzystanie z nich było komfortowe na co dzień i spełniały one konkretne funkcje bez problemów.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com