Hobby

Jak radzić sobie z krwiakami?

Krwiaki to zmiany podskórne charakteryzujące się opuchlizną i bolesnością, spowodowane uszkodzeniem naczyń krwionośnych. Przyczyną krwiaków są najczęściej upadki lub uderzenia. Pierwszą reakcją na krwiaka powinno być obłożenie go lodem, co powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych i zmniejszenie strefy wylewu. Powszechnie stosuje się maści i leki na bazie heparyny, co zapobiega zakrzepom i hamuje proces zapalny występujący po urazie. Cennym sposobem na leczenie krwiaków jest stosowanie pijawek, których ślina zawiera przeciwzakrzepową hirudynę. Leczenia pijawkami nie należy się obawiać, ponieważ substancje przeciwbólowe i endorfiny zawarte w ślinie tych bezkręgowców skutecznie znieczulają leczone miejsce.

Czym są krwiaki?

Krwiaki pojawiają się zwykle pod wpływem upadków lub uderzeń, powodujących uszkodzenie naczyń krwionośnych i wylew krwi do tkanek. W pierwszej chwili taka krew jest niewidoczna, ale z czasem pojawia się zaczerwienienie i skóra zmienia kolor na nietypowy od ciemnogranatowego do zielonkawego. Często wygląda po prostu na posiniaczoną. Miejsce, w którym pojawił się krwiak, staje się obrzmiałe i bolesne. Nie należy mylić krwiaka z wylewem wewnętrznym, gdy krwawienie jest bardziej obfite, pochodzi z dużych naczyń krwionośnych i zdecydowanie stanowi większe zagrożenie dla życia i zdrowia. Krwiaki pojawiają się najczęściej pod skórą i są wyraźnie widoczne.

Jak pozbyć się krwiaka?

Od momentu pojawienia się krwiaka, następuje jego wchłanianie. Wyspecjalizowane komórki rozkładają i absorbują krew, co prowadzi do zmian koloru skóry i stopniowego zmniejszenia się obrzęku. Pierwszą reakcją powinno być przyłożenie lodu do krwiaka, ponieważ w schłodzonym miejscu naczynia obkurczają się i rozmiar wylewu zaczyna się zmniejszać. Powszechnie stosowane są maści i leki na bazie heparyny, co zapobiega zakrzepom i hamuje proces zapalny występujący po urazie. Leki stosowane na skórę są najczęściej zalecane w przypadku stłuczeń i kontuzji, często przydarzających się sportowcom.

Pijawki pomogą szybko poradzić sobie z krwiakami

Lekarze i rehabilitanci chwalą sobie pijawki (http://pijawki.abros.pl/), ponieważ nie tylko przyspieszają zanik obrzęku i krwawienia, ale też działają przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Przyspieszone usunięcie opuchlizny już niejednemu zawodnikowi sportowemu pomogło wrócić do gry. W sporcie nie ma czasu na sentymenty, dlatego obok innych metod stosuje się leczenie pijawkami http://pijawki.abros.pl/leczenie-pijawkami. Ślina pijawek zawiera hirudynę, substancję o działaniu przeciwzakrzepowym i wiele innych cennych składników, które leczą wiele chorób i wykazują działanie euforyzujące. Stąd leczenia pijawkami nie należy się obawiać; substancje przeciwbólowe i endorfiny zawarte w ślinie tych bezkręgowców skutecznie znieczulą leczone miejsce.

Dodaj komentarz