prywatne przedszkole
Ciekawostki

Czy opłaca się wybrać prywatne przedszkole?

Prywatne placówki przedszkolne są obecnie chętnie wybierane przez rodziców, którym zależy na jak najlepszej jakości opieki i edukacji swoich pociech. Co mogą zaoferować prywatne placówki? Jakie są koszty związane z pobytem w takich przedszkolach?

Dlaczego warto skorzystać z prywatnego przedszkola?

Przedszkola prywatne działają obecnie na terenie całego kraju i na skorzystanie z ich oferty decyduje się wielu rodziców. Stanowią one alternatywę dla placówek publicznych, które często są przepełnione i trudno się do nich dostać. Łatwiejsza dostępność nie jest jednak jedyną zaletą prywatnych przedszkoli, ponieważ mogą one zaoferować także szereg innych korzyści dla rodziców i ich pociech.

Do głównych korzyści związanych z korzystaniem z prywatnego przedszkola zaliczane są:

  • Mniejsze grupy i bardziej zindywidualizowana opieka ze strony nauczycieli przedszkolnych, co przekłada się na lepsze wyniki dzieci.
  • Specjalne programy nauczania, na przykład można skorzystać z oferty przedszkola lingwistycznego – językowego albo przedszkola wykorzystującego metodę nauczania typu Montessori.
  • Wyposażenie wyższej jakości, co przekłada się na lepszą jakość nauczania i opieki, a także większe bezpieczeństwo dla dzieci.
  • Większa elastyczność w zakresie opieki, ponieważ z przedszkola można skorzystać również w późniejszych godzinach, gdy placówki publiczne często są zamknięte. Właśnie dlatego to dobry wybór dla rodziców, którzy pracują do późnych godzin.

Jakie są ceny przedszkoli prywatnych?

Przedszkola prywatne pobierają opłaty za pobyt dzieci. Opłaty te uzależnione są od wielu czynników, między innymi od typu placówki, realizowanego przez nią programu, kosztów wyżywienia, dodatkowych zajęć.

Dodatkowo wpływ na koszty ma miejscowość, w której znajduje się placówka. W większych miastach trzeba liczyć się z wyższymi cenami przedszkoli niż w mniejszych miejscowościach.

Zazwyczaj koszty te kształtują się na poziomie od 800 złotych do ponad 2000 złotych miesięcznie zależnie od placówki. Gdy rodzice chcą zdecydować się na przedszkole niepubliczne Łódź – https://littlegenius.pl/zalety-przedszkola/ to miasto, w którym obowiązują podobne ceny do zaprezentowanych.

Wobec tego koszty związane z korzystaniem z przedszkola prywatnego są zróżnicowane, dlatego przed skorzystaniem z oferty warto dokładniej je sprawdzić.

Wybór prywatnej placówki przedszkolnej może być zatem bardzo dobrym rozwiązaniem, aby zapewnić swojej pociesze najwyższej jakości opiekę. Z dokładnymi ofertami prywatnych przedszkoli można zapoznać się już teraz na ich stronach internetowych, gdzie również dostępne są ich cenniki.