Hobby

Z czego uszyć marynarkę do pracy?

Strój do biura powinniśmy wybierać, zwracając baczną uwagę na dress code w miejscu naszej pracy. Choć w wielu mniejszych firmach pracownicy chodzą ubrani, jak im się podoba, to w typowych korporacjach wymagany jest określony ubiór. Wśród najczęściej zakładanych ubrań pojawia się zwykle żakiet i spódnica. To taki biurowy standard. Z czego możemy uszyć żakiet lub marynarkę?

Sportowa wygoda?

Ostatnio bardzo modne są żakiety i marynarki w stylu sportowym. Nieco elastyczne, wygodne, z wywiniętymi rękawami. Ich wielką zaletą jest również kolor. Możemy przebierać w naprawdę dużych gamach kolorystycznych, w zależności od naszego stylu ubierania się czy nastroju. Takie sportowe żakieciki są zwykle wykonane z bawełny lub połączeń bawełny i elastanu. Pamiętajmy jednak, że wygodne marynarki nie sprawdzą się w każdym biurze. Czasami taka marynareczka zakrawa już o strój nieformalny, choć jeżeli dobierzemy do niej eleganckie spodnie i buty na obcasie, możemy wyglądać równie elegancko i stylowo. Zanim więc zdecydujemy się na taki materiał, dowiedzmy się nieco więcej o dress codzie w naszym biurze.

Elegancja w pięknym wydaniu

Tkaniny Chanel to ulubione tkaniny krawcowych. No i oczywiście ulubione tkaniny Coco Chanel. To właśnie ona rozpropagowała żakiet wzorowany na męskim stroju. Klasyczny, elegancki i po prostu piękny. Tkaniny mogą być wykonane z różnych materiałów – od mieszanek bawełny i akrylu po wełnę i lureks. Charakteryzują się grubszym splotem, dzięki czemu nie tylko pięknie się prezentują, ale także wybaczają wszelkie niedociągnięcia i potknięcia podczas szycia. Jeśli cokolwiek wyjdzie nam nierówno, oryginalna faktura tych tkanin sprawi, że nic nie będzie widać. Ze względu na nieco luksusowy charakter tych tkanin, polecane są one do szycia wszelkich garsonek, marynarek, żakietów czy spódnic. A jeśli szukacie jeszcze bardziej luksusowej i bogatej tkaniny, dobrym pomysłem może się okazać żakard. Ten piękny materiał z wypukłymi wzorami, które wyglądają jak haftowane, spodoba się na pewno wielu paniom.

Więcej o doborze tkanin przeczytasz na http://zubibo.pl/blog-pol.phtml.

Dodaj komentarz