koszty podjazdow dla niepelnosprawnych
Ciekawostki

Ceny podjazdów dla niepełnosprawnych. Ile kosztują i co wpływa na cenę?

Cena rampy dla osób niepełnosprawnych może się różnić w zależności od wielu czynników. Ile najczęściej trzeba wydać na ten cel? Co będzie wpływało na ostateczne koszty?

Jaka jest cena podjazdu dla niepełnosprawnego?

Podjazd przeznaczony dla osób korzystających z wózków inwalidzkich nie jest małym wydatkiem, natomiast ostateczna cena tego typu konstrukcji zależna będzie od wielu czynników.

Gdy zamierza zamontować się podjazd dla niepełnosprawnych ceny rozpoczynają się najczęściej od około 10 tysięcy złotych za podjazd, który ma długość do 10 metrów. Im będzie on dłuższy i im będzie on bardziej kręty, tym koszty będą wyższe, dlatego mogą one wynieść nawet kilkanaście, a niekiedy kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Co wpływa na koszt podjazdu dla niepełnosprawnych?

Podjazdy dla niepełnosprawnych są wyceniane na podstawie wielu czynników. Najczęściej na wydatek ten wpływają:

Materiał podjazdu

Rodzaj materiału użytego do budowy podjazdu może znacząco wpłynąć na cenę. Takie konstrukcje mogą być wykonane z różnych materiałów, takich jak aluminium, stal czy beton.

Długość podjazdu

Długość rampy także ma bardzo duże znaczenie przy określaniu jej ceny. Dłuższe rampy wymagają więcej materiałów i robocizny, co może zwiększyć całkowity koszt. Ponadto duże znaczenie ma bieg podjazdu, na przykład ten z zakrętami będzie droższy od tego, który ma prostą konstrukcję.

Miejsce montażu podjazdu

Indywidualnie zaprojektowane podjazdy są droższe w porównaniu ze standardowymi, gotowymi modelami. Elementy dodatkowe, takie jak zakręty, platformy, mogą zwiększyć koszt, dlatego też duże znaczenie ma w tym przypadku miejsce montażu rampy.

Dodatkowe funkcje podjazdu

Podjazdy wyposażone w dodatkowe elementy, na przykład w bramki bezpieczeństwa, oświetlenie, mogą prowadzić do wyższego kosztu rampy.

Sprzedawca podjazdu

Dostawcy lub producenci mogą oferować rampy po różnych cenach w zależności od takich czynników, jak jakość materiałów, gwarancja, dodatkowe usługi. Warto zatem zapoznać się dokładniej z dostępnymi ofertami i wybrać takiego sprzedawcy, który zaoferuje wysokiej jakości podjazd bez przepłacania.

Jak uzyskać wycenę podjazdu dla niepełnosprawnych?

Gdy potrzebny jest podjazd dla niepełnosprawnych ceny najlepiej sprawdzić przed złożeniem zamówienia, porównując je u różnych dostawców.

Warto przesłać zapytania ofertowe do paru producentów, na przykład przez internet. W wiadomości należy podać wtedy wymagania dotyczące rampy, między innymi jej materiał, długość, konstrukcję.

Warto wskazać też, że na kupno i na montaż podjazdu można uzyskać dofinansowania z PFRON oraz z innych programów, dlatego w takiej sytuacji można kupić je taniej.