Hobby

Blacha trapezowa i jej nietypowe zastosowanie

Blachę trapezową zna chyba każdy z nas, kojarzy się ona głównie z dużymi halami czy innymi konstrukcjami tego typu. Znana jest też jako pokrycie dachowe, nie tylko obiektów przemysłowych, ale też domów jednorodzinnych, zwłaszcza tych w nowoczesnym stylu. Świetnie sprawdzi się również jako elewacja budynków. Czy są jeszcze jakieś jej zastosowania, o których mało kto wie?

Innowacyjne wnętrza, czyli nietypowe aranżacje

W ostatnich latach bardzo modne są naturalne, surowe wnętrza, a projektanci prześcigają się w swoich pomysłach. Nikogo już nie dziwi stół wykonany z wielkiej szpuli po kablu czy łóżko z drewnianych palet. Na ścianach królują gołe cegły, najlepiej te stare i zamiast obrazów dużo architektów wykorzystuje stare znaki drogowe czy różne tablice. We wnętrzach często też pojawia się blacha trapezowa – na ścianach czy sufitach można umieścić jej pojedyncze arkusze. Rozwiązanie to może brzmi niedorzecznie i wydaje się być zabawne, ale czasem warto zaszaleć i postawić na coś nieoczywistego, bo efekt może bardzo pozytywnie zaskoczyć. Blacha trapezowa może wydawać się chłodna, ale nic bardziej mylnego! W otoczeniu materiałów jak drewno, surowe cegły czy beton – będzie wyglądać elegancko i wbrew pozorom, ciepło.

Dekoracje i akcesoria z…blachy!

Tak, dobrze widzicie, blacha jest też wspaniałym materiałem na różne dekoracje, które na pewno będą wyglądać nietuzinkowo. Nie tylko w domu, ale też w ogrodzie. Bardzo dużą popularnością cieszą się blaszane tabliczki, z różnymi motywacyjnymi cytatami, możemy taką wykonać sami! Jeżeli po budowie czy remoncie, zostały nam ścinki blachy, to świetnie się do tego nadadzą! Wystarczy trochę farby, wyobraźnia i uda nam się stworzyć niepowtarzalną ozdobę na naszych wnętrz. Co jeszcze możemy stworzyć ze „zbędnych” arkuszy? Jeżeli mamy ogród i dzieci, to możemy dla nich stworzyć magiczną krainę, w której dachy małych elfich domków, będą właśnie z fragmentów blachy. Tylko z czego zrobić taki domek? Wystarczy stary pień drzewa, na którym namalujemy okna i drzwi. A o resztę zadbają nasze maluchy, bo na pewno przypadnie im do gustu miejsce, w którym ich wyobraźnia będzie pracować na najwyższych obrotach.  Więcej o blachach dachowych i elewacyjnych przeczytacie na stronie: https://glinmet.pl/.

Dodaj komentarz