Ciekawostki

Aktywna mama – szczęśliwe dziecko

Sport to zdrowie – to powszechnie znana formuła. Równie dobrze wiadomo, że ruch to także sposób na wyzwolenie endorfin, utrzymanie pięknej sylwetki, zachowanie dobrego samopoczucia. Dlaczego młode mamy miałyby się tego wyrzekać? Nie ma powodu! Wystarczy tylko zadbać nieco uważniej o bezpieczeństwo i wygodę. Sprawdź, co proponuje w tym zakresie marka Brubeck.

Kiedy rodzi się nowy członek rodziny, często staje się dla świeżo upieczonych rodziców całym światem. Nic dziwnego – zarówno zachwycanie się, jak i opiekowanie się nim absorbuje większość ich uwagi i czasu. Bywa jednak, że nieustanne skupienie na maleństwie u młodej, aktywnej przed porodem mamy, skutkuje obniżeniem własnej samooceny, a nawet depresją. Tymczasem nie można zapominać, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko! Nawet przy niemowlęciu, warto pamiętać o zadbaniu o potrzeby własnego ciała i ducha. Jak wiadomo, nic nie podnosi poziomu endorfin tak skutecznie jak ruch, dlatego – drogie Mamy! Czas się ruszyć!

Coraz więcej centrów fitness oferuje zajęcia pozwalające na wspólne spędzanie czasu mamy i małego dziecka. Ćwiczenia, opierające się głównie na ogólnorozwojowym treningu oraz wzmacnianiu mięśni, wykonuje się w obecności malucha lub nawet wspólnie z nim. Elementy pilatesu czy jogi z pewnością przyniosą wiele korzyści wracającej do formy mamie, a przyjemność ze wspólnego spędzania aktywnego czasu będzie nieoceniona dla obojga. Mamy, które wolą bardziej intensywną aktywność, mogą wybrać energiczne spacery z kijkami nordic walking lub rowerowe wycieczki. Maluch z powodzeniem może w takich wyprawach  towarzyszyć – obserwując świat z perspektywy odpowiednio dobranego nosidła lub rowerowej przyczepki,  z pewnością będzie zachwycony.

Aby nic nie zakłócało przyjemności ze wspólnego czerpania z dobrodziejstw sportu, każda mama powinna zadbać o własny komfort. Wygodny, nie ograniczający ruchów strój to podstawa. W niedopasowanym lub nieodprowadzającym potu ubiorze, przegrzewając się lub plącząc w zbyt luźnym stroju, można się szybko zniechęcić, zamiast zrelaksować. Aby temu zapobiec, najlepiej wybrać odzież bezszwową z oddychającej tkaniny. Warto zwrócić uwagę na propozycję wykonanego w technologii bezszwowej topu Crop Top marki Brubeck.

Dzięki zastosowaniu w nim dwuwarstwowej tkaniny, nawet przy intensywnym wysiłku możemy czuć się komfortowo. Wierzchnia warstwa szybko odprowadza wilgoć na zewnątrz, a włókno poliamidowe BeCool zapewnia dodatkowy efekt chłodzący. Dodatkowo, każda mama, zwłaszcza karmiąca, na pewno doceni fakt, że w topie zastosowano specjalne sploty przędzy oraz wysoki ściągacz, aby biust był bardzo dobrze podtrzymywany, nawet podczas energicznego ruchu. Jednocześnie nie ma przy tym mowy o żadnym ucisku – sploty odznaczają się „pamięcią kształtu”, co zapobiega odkształcaniu się produktu. Antyalergiczne i bakteriostatyczne właściwości dzianiny nie pozwalają na powstawanie brzydkich zapachów, mamy więc pewność, że nic nie zakłóci nam radości poruszania się. Crop Top marki Brubeck nadaje się doskonale zarówno jako autonomiczny element odzieży np. do fitness, jak i jako pierwsza warstwa na rowerowe wycieczki w chłodniejsze dni.

Dla małego dziecka nie ma skuteczniejszego sposobu na rozwój – poznawanie własnego ciała i otaczającego świata – niż przez aktywne doświadczanie go w towarzystwie mamy. Nie traćmy szansy na połączenie tej możliwości z zadbaniem o własne ciało i samopoczucie. Wystarczy odpowiednio dobrany strój, właściwy dobór aktywności, a nieocenione korzyści i radość spłyną zarówno na mamę jak i na malucha.

 

CROP TOP

Kolory: fioletowy, czerwony, czarny, biały

Rozmiary: S-XL

Cena: 54,99

 

Więcej na www.brubeck.pl

Dodaj komentarz