Ciekawostki

5 najciekawszych obozów sportowych dla dzieci i młodzieży

Jeśli podjąłeś już decyzję, że wysyłasz dziecko na obóz sportowy latem, przed Tobą najtrudniejszy wybór – na jaki sport postawić? Czy zainteresować dziecko czymś nowym, jak żeglarstwo, czy może wybrać to, co pociecha już zna – na przykład piłkę nożną?

Oferta biur podróży i towarzystw turystycznych jest ogromna, a każdy z obozów ma w sobie coś interesującego. Żeby ułatwić rodzicom podjęcie decyzji, zapytaliśmy eksperta o najciekawsze propozycje sportowych wyjazdów. Dariusz Miąsek z Grupy Turystyki Aktywnej Sporteus wybrał pięć, na które z pewnością warto posłać swoje dzieci.

1. Delta Force –  tylko dla odważnych

Obóz ASG, podczas którego uczestnicy uczą się między innymi posługiwać bronią to z pewnością marzenie każdego chłopca. Wyjazdy tego typu przeznaczone są dla nieco starszych dzieci – od 10 do 18 roku życia, ale nie trzeba mieć dobrej kondycji, by wytrwać do końca obozu. Młodzież podczas obozu uczy się przede wszystkim taktyki bojowej, sposobów poruszania się w warunkach bojowych, technik linowych, strzelectwa, obezwładniania przeciwnika w ramach podstaw antyterroryzmu itp. Prawdziwą gratką dla miłośników tematyki wojennej będzie nauka zasad działania Kałasznikowa.

2. Przygoda z tenisem

Tenis, podobnie jak skoki narciarskie, jest ostatnio na topie i coraz więcej dzieci marzy o tym, by kiedyś, jak siostry Radwańskie czy Jerzy Janowicz stanąć na światowych kortach. Na obozie tenisowym dla początkujących dzieci i młodzież dzieleni są na grupy pod względem umiejętności i wieku, a więc nawet jeśli Twoje dziecko nie próbowało jeszcze swoich sił w tenisie – może pokochać ten sport właśnie podczas obozu. „Na takich obozach tenisowych realizowany jest także program ogólnorozwojowy, a zajęcia na korcie przeplatane są z testami sprawnościowymi, meczami unihokeja czy siatkówki” – mówi Dariusz Miąsek ze Sporteusa.

3. W rytmie wakacji – nie tylko dla dziewczyn

O ile obóz ASG może być wybierany głównie przez chłopców, o tyle na obozie „W rytmie wakacji” jest znacznie więcej dziewczyn. Ale popularność telewizyjnych show tanecznych sprawia, że coraz częściej i chłopcy chcą nauczyć się tańczyć. A podczas tanecznego obozu uczestnicy poznają między innymi podstawy popularnego hop hopu, gorące rytmy latino solo oraz dynamiczny dancehall. Poza tym na obozie nie zabraknie innych atrakcji, jak choćby zajęcia z pierwszej pomocy czy… wyścigi w kulach po wodzie!

4. Misja specjalna

Wyjątkowy obóz dla tych, którzy lubią paintball i survival. Uczestnicy wyjazdu nie tylko nauczą się strzelać z karabinka paintballowego, ale także poznają zasady działania Kałasznikowa, techniki wiązania węzłów, podstawy pierwszej pomocy itp. Na zakończenie obozu wszyscy wezmą udział w „Misji specjalnej”, czyli dwudniowej grze strategicznej, łączącej elementy gry na orientację, paintballu, wymagającej opracowania taktyki, działań dywersyjnych, sabotażu itp.

5. Mix sportów

Obóz multisportowy, łączący w sobie elementy windsurfingu, żeglarstwa, tenisa oraz tańca to świetna propozycja dla tych dzieci, które nie wiedzą jeszcze, jaki sport może ich zainteresować. Uczestnicy wyjazdu, pod okiem kadry trenerów, poznają podstawy pływania na desce, żeglowania, stawiają pierwsze kroki na kortach, ale także biorą udział w grach i zabawach terenowych.

Propozycji sportowych wyjazdów jest naprawdę bardzo wiele i można wybrać taki wyjazd, który będzie odpowiadał zainteresowaniom naszego dziecka. Ważne jest, by pierwszy obóz sportowy w życiu młodego człowieka nie był zbyt intensywny – Rodzicom, którzy po raz pierwszy decydują się, by wysłać dziecko na obóz sportowy doradzam zwykle wyjazdy dla początkujących – takie jak choćby „Przygoda z tenisem”, gdzie nie tylko stawia się pierwsze kroki w danej dyscyplinie, ale również próbuje wielu innych aktywności fizycznych. – podsumowuje ekspert z Grupy Sporteus.

Grupa Turystyki Aktywnej SPORTEUS

—————————————

Grupę Turystyki Aktywnej SPORTEUS tworzą pasjonaci sportu i turystyki, którzy dzięki posiadanym kompetencjom i doświadczeniu w branży turystycznej, gwarantują Tobie i Twojemu otoczeniu najwyższą jakość świadczonych usług. Nasz zespół kreuje nowy sposób wypoczynku, zachęcając do zdrowego stylu życia. Tworzymy sporteus.pl – portal prezentujący wybrane oferty z zakresu turystyki aktywnej z możliwością zakupu on-line w najniższej cenie.

Dodaj komentarz